Dumitru Dragomir sare în apărarea jucătorului distrus de Gigi Becali: „Băi, fratele meu! De-asta ducem lipsă”

Dumitru Dragomir sare în apărarea jucătorului distrus de Gigi Becali: „Băi, fratele meu! De-asta ducem lipsă”
Gigi Becali,Dumitru Dragomir

Dumitru Dragomir a sărit în apărarea lui Deian Sorescu, jucătorul pe care Gigi Becali l-a făcut praf după meciul România – Israel 1-1.

Dumitru Dragomir sare în apărarea lui Deian Sorescu, jucătorul pe care Gigi Becali l-a făcut praf

Fostul șef de la LPF consideră că toate criticile sosite la adresa fotbalistului de la Rakow sunt pe nedrept. „Corleone” e convins că Deian Sorescu este cel mai bun fundaș dreapta al României la ora actuală.

„Și s-a mai făcut o greșeală. Toată lumea a aruncat în Sorescu. Băi, fratele meu, Sorescu e jucător de echipă națională, de viteză, pe care poți să-l pui să joace pe multe posturi. Dacă îl pui să joace fundaș dreapta e cel mai bun. 

Fiți atenți, nu aruncați în jucători care au calități, pentru că de-asta ducem lipsă. Noi avem numai viteza întâi și a doua. Că e deficitar la lovirea mingii cu stângul și la mai multe, asta e fotbalul românesc, aici suntem cu valoarea fotbaliștilor români, dar nu aruncați în el. Sunt puțini cu viteza ăstuia”, a declarat Dragomir, potrivit Fanatik.

În urmă cu câteva zile, Gigi Becali l-a făcut praf pe Deian Sorescu, spunând că fostul jucător de la FCSB îi este net inferior din punct de vedere fotbalistic lui Ianis Hagi.

Am auzit și data trecută. Domne, că șansă. Aici nu e pe șanse că noi nu dăm șansă la echipa națională. Ei jucătorii ne dau nouă bucuria. Ianis merita să joace că merita, nu că merita șansă. El merita că a jucat deja acolo și noi aveam nevoie să câștigăm meciul ăsta și noi aveam nevoie de creație să lumineze jocul.

A, dacă era Man, jucam cu Man. Dar dacă nu, joc cu Ianis. Dacă nu joacă Ianis nici când nu e Man, atunci ce să facem. Poți să-l compari vreodată pe Sorescu cu Man? Niciodată în viața vieților voastre. Dar numai el, el de frică, nu știu ce, nu pot să-mi dau seama.

Cum să joci cu Sorescu? Păi noi suntem toți proști și doar tu ești deștept în țara asta. D-aia e bine, domne că nu las eu. Vezi, dacă există stăpân. Băi domnule Iordănescu, hai domne că nu suntem toți proști, toată Steaua, toată FCSB-ul și toată Polonia. Mai lasă-ne cu Sorescu”, a spus Gigi Becali, potrivit Fanatik

Lotul României din „dubla” cu Israel și Kosovo 

PORTARI
Horațiu Moldovan (FC Rapid 1923, 3/0), Ștefan Târnovanu (FCSB, 1/0), Marian Aioani (Farul Constanța, 0/0)

FUNDAȘI
Andrei Rațiu (Rayo Vallecano | Spania, 11/1), Cristian Manea (CFR Cluj, 23/2), Andrei Burcă  (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 19/1), Adrian Rus (Pafos | Cipru, 17/1), Radu Drăgușin (Genoa | Italia, 7/0), Bogdan Racovițan (Raków | Polonia, 0/0), Mario Camora (CFR Cluj, 10/0), Nicușor Bancu (Universitatea Craiova, 28/2)

MIJLOCAȘI
Vladimir Screciu (Universitatea Craiova, 1/0), Tudor Băluță (Farul Constanța, 12/0), Marius Marin (Pisa | Italia, 11/0), Darius Olaru (FCSB, 11/0), Alexandru Cicâldău (Konyaspor | Turcia, 30/4), Nicolae Stanciu (Wuhan Three Towns | China, 60/12), Răzvan Marin (Empoli | Italia, 46/2), Deian Sorescu (Raków | Polonia, 12/0), Olimpiu Moruțan (Ankaragucu | Turcia, 9/1), Ianis Hagi (Deportivo Alaves | Spania, 26/2), Florinel Coman (FCSB, 7/0), Valentin Mihăilă (Parma | Italia, 12/3)

ATACANȚI
George Pușcaș (Genoa | Italia, 36/10), Denis Alibec (Muaither | Qatar, 31/3), Daniel Bîrligea (CFR Cluj, 0/0)

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Anunțul momentului! SE RETRAGE din fotbal la 41 de ani, după șase Cupe Mondiale: Am dat TOTUL
Mediafax
DOLIU la Hollywood! Actrița din Godzilla a murit la doar 18 ani
Cancan.ro
Paradoxul imobiliar din România: vânzările scad, dar prețurile cresc. Gabriel Biriș: „Ne așteaptă o ajustare de durată, de circa 5 ani”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cine este iubita lui Lamine Yamal. Ines Garcia Santos a dezvăluit cum l-a cunoscut: "Mi-ar plăcea să vă spun că l-am văzut într-un aeroport sau că ne-am ciocnit unul de altul, dar nu!"
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă: – Aseară, nevastă-mea s-a îmbrăcat în polițistă!
Râzi cu lacrimi
Tot mai mult praf ajunge în Europa. Care este explicația?
Descopera.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
S-a decis înlocuirea actorului principal din serialul God of War. Care este motivul
Go4Games
Update surpriză pentru Tesla în România. Grok vine cu modul 18+ și alte personalități AI
Promotor.ro