Acasa » Fotbal Intern » Naționala » Selecționerul Israelului, un pachet de nervi înaintea meciului cu România! A răbufnit în timpul conferinței de presă: „Vreți să antrenați în locul meu?”

Selecționerul Israelului, un pachet de nervi înaintea meciului cu România! A răbufnit în timpul conferinței de presă: „Vreți să antrenați în locul meu?”

Selecționerul Israelului, un pachet de nervi înaintea meciului cu România! A răbufnit în timpul conferinței de presă: „Vreți să antrenați în locul meu?”

Alon Hazan, selecționerul Israelului, a extrem de nervos la conferința de presă premergătoare meciului cu România, de sâmbătă.

Selecționerul Israelului, Alon Hazan, un pachet de nervi înaintea meciului cu România! A răbufnit în timpul conferinței de presă: „Vreți să antrenați în locul meu?”

Alon Hazan, selecționerul echipei naționale a Israelului, s-a enervat în timpul conferinței de presă pe care a susținut-o înaintea meciului împotriva reprezentativei României.

Antrenorul în vârstă de 55 de ani s-a simțit presat de timp și a simțit că dialogul cu jurnaliștii se prelungește, în primul rând din cauza dificultăților întâmpinate de translator, astfel că a răbufnit. Alon Hazan le-a transmis celor prezenți că nu poate zăbovi prea mult, deoarece îl despărțea numai un sfert de oră de startul ședinței oficiale de pregătire de pe Arena Națională.

„Pe rând! Poate ați vrea să răspund în engleză, pentru a scurta și a fi mai clar? Nu? Trebuie să înțelegeți, îmi pare rău, dar în 15 minute ne începe antrenamentul. Dacă vreți să antrenați în locul meu și eu să rămân în sala de conferințe, nu este nicio problemă!”, a spus Alon Hazan, în fața jurnaliștilor prezenți.

Meciul România – Israel se joacă sâmbătă, 9 septembrie, ora 21.45, în preliminariile pentru EURO 2024.

Ce a declarat Edi Iordănescu înainte de România – Israel

Selecționerul Edi Iordănescu a prefațat meciul dintre România și Israel și a punctat că are încredere foarte mare în grupul pe care a reușit să îl formeze.

„Suntem în fața unui moment important, unui moment frumos, pe care l-am produs și muncit. Dar, în continuare, suntem departe de obiectivul nostru. Sunt meciuri importante și puncte multe puse în joc

E un joc cu importanță mare, dar nu e un joc decisiv. Îmi doresc foarte mult mentalitatea corectă pentru acest joc, să fim pregătiți din toate punctele de vedere tehnic, tactic și emoțional. Nu vreau să văd închistare sub nicio formă. Au mai fost momente importante pentru echipa națională, iar latura emoțională nu a fost cea corectă. Îmi doresc ca echipa să fie limpede în decizii, iar miza acestui joc să nu ne umbrească deciziile.

O să vorbesc mai mult despre ceea ce suntem noi în acest moment, mai puțin despre adversar. Adversarul are suficientă valoare în componență, are experiența meciurilor internaționale, vedem că an de an are echipele în grupele Champions League, Europa League, Conference League. E clar că fotbalul israelian e într-un progres real și accentuat. În ceea ce ne privește, fotbalul românesc traversează perioade grele. Vedem ce s-a întâmplat nivelul cluburilor. Dar, raportându-mă la echipa națională, putem spune că ne aflăm pe un drum corect.

Mai mult decât atât, ați văzut că băieții, la fiecare ieșire publică, vorbesc despre spirit, despre grup. Am foarte încredere în acest grup, e un grup format pe o idee, e coeziune. Dacă fac o paralelă cu acum un an și opt luni, când am venit la echipa națională, pot spune că e o echipă mai unita, mai conștientă de potențialul ei. Sunt băieți care sunt mai mult în slujba echipei, fucusul e cu totul altul, încrederea și spiritul sunt la alt nivel.

Mărturisesc faptul că încă suferim la nivel de exprimare în unele momente. Sunt conștient de asta, îmi doresc mai mult, știu că grupul poate mai mult”, a declarat Edi Iordănescu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Record MONDIAL pentru Ilie Dobre. NIMENI nu a reușit această performanță
Mediafax
Lavinia Pescobar a fost DATĂ AFARĂ din nou. A terminat-o cu taverna lui Pescobar. Cu ce se ocupă acum, după ce a rămas din nou fără job
Cancan.ro
Cine l-ar putea împiedica pe Putin să folosească bomba nucleră. Garry Kasparov: „Probabilitatea este în creștere”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Ultimele clipe din viața pilotului Adrian Rus. Ce s-a întâmplat cu doar câteva momente înainte de accidentul în care și-a pierdut viața
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Alinuța: – O să mă mai iubești și după căsătorie?
Râzi cu lacrimi
Manualele de biologie s-au înșelat: Oamenii de știință au descoperit cum crește, de fapt, părul uman
Descopera.ro
Alexandru Nițu a fost dat dispărut pe 28 iunie 2026. IREAL unde a fost găsit după două săptămâni
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
World of Tanks își unește forțele cu universul Far Cry
Go4Games
Al-Futtaim și BYD dotează Poliția din Dubai cu mașini inteligente de patrulare. Ce misiuni vor avea noile vehicule
Promotor.ro