Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Răsturnare de situație pentru Sepsi! Ce lovitură: Mihai Stoica a anunțat că Liviu Ciobotariu a fost deturnat și nu mai preia echipa din Sfântu Gheorghe: „A semnat!”

Răsturnare de situație pentru Sepsi! Ce lovitură: Mihai Stoica a anunțat că Liviu Ciobotariu a fost deturnat și nu mai preia echipa din Sfântu Gheorghe: „A semnat!”

Răsturnare de situație pentru Sepsi! Ce lovitură: Mihai Stoica a anunțat că Liviu Ciobotariu a fost deturnat și nu mai preia echipa din Sfântu Gheorghe: „A semnat!”

Mihai Stoica, președinte la FCSB, a făcut un anunț neașteptat despre Liviu Ciobotariu, antrenorul despărțit recent de FC Voluntari.

Răsturnare de situație pentru Sepsi! Ce lovitură: Mihai Stoica a anunțat că Liviu Ciobotariu a fost deturnat și nu mai preia echipa din Sfântu Gheorghe

„Toate drumurile” îl duceau pe Liviu Ciobotariu la Sepsi Sfântu Gheorghe. Chiar și patronul Laszlo Dioszegi a vorbit despre faptul că Liviu Ciobotariu se află pe lista sa, după plecarea lui Cristiano Bergodi.

Mihai Stoica anunță însă o răsturnare de situație. Oficialul de la FCSB susține că Liviu Cioborariu s-ar fi înțeles deja cu o echipă din Arabia Saudită.

„Eu știu că Ciobotariu a semnat sau s-a înțeles în Arabia Saudită, în liga a doua”, a spus Mihai Stoica, potrivit Orange Sport.

„Nu ştiu, o să văd. O să mă liniştesc, dar după voi lua o decizie. Mă gândesc şi la o schimbare. Am şi câteva oferte din afară. O să mă gândesc în aceste două zile”, spunea Liviu Ciobotariu, după FC U Craiova – FC Voluntari, în urmă cu aproape o săptămână.

Laszlo Dioszegi a confirmat că îl vrea pe Liviu Ciobotariu la Sepsi

După despărțirea de italianul Cristiano Bergodi, Laszlo Dioszegi, patronul lui Sepsi, a recunoscut că pe lista de înlocuitori se află și Liviu Ciobotariu, antrenor la adresa căruia a avut cuvinte de laudă.

„Ciobotariu este un antrenor care îmi place. Un antrenor care nu vorbește mult, dar face. Antrenorii modești îmi plac. Nu-mi plac antrenorii care caut chichițe. Este un antrenor care lucrează, dar nu e singurul. Sunt mai mulți. Da, e și el o variantă. Cunoaște bine fotbalul românesc. În primul și în primul rând vrem să cunoască fotbalul și să nu avem certuri și scandaluri în fiecare săptămână”, a spus Laszlo Dioszegi, pentru ProSport, în urmă cu o zi.

Liviu Ciobotariu a încheiat sezonul cu FC Voluntari pe locul al treilea în play-out, cu 34 de puncte, înregistrând patru victorii, cinci remize și o înfrângere.

FC Național, CS Otopeni, Pandurii, CF Brăila, Dinamo, CSMS Iași, FC Vaslui, ASA Târgu Mureș, Al-Faisaly, Al-Tai, FC Botoșani, Lebanon, FC Hermannstadt și FC Voluntari sunt echipele pe care le-a antrenat Liviu Ciobotariu în cariera sa.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]