Acasa » Video » ProSport Live » Anunț despre fuziunea FCSB – CSA Steaua! „Crezi că mai e posibilă?” Răspunsul fostului antrenor al roș-albaștrilor le va da de gândit tuturor fanilor steliști, indiferent de care parte a baricadei se află! | VIDEO EXCLUSIV ProSport LIVE

Anunț despre fuziunea FCSB – CSA Steaua! „Crezi că mai e posibilă?” Răspunsul fostului antrenor al roș-albaștrilor le va da de gândit tuturor fanilor steliști, indiferent de care parte a baricadei se află! | VIDEO EXCLUSIV ProSport LIVE

Dinu Todoran, fostul antrenor al vicecampioanei României, a vorbit pentru ProSport LIVE despre o posibilă fuziune între FCSB și CSA Steaua.

Anunț despre fuziunea FCSB – CSA Steaua! „Crezi că mai e posibilă?” Răspunsul fostului antrenor al roș-albaștrilor le va da de gândit tuturor fanilor steliști, indiferent de care parte a baricadei se află!

După ce a declarat că el consideră că adevărata Steaua este cea finanțată de Gigi Becali, dar că și-ar dori ca echipa Armatei să promoveze în Superliga, Dinu Todoran a vorbit și despre o posibilă fuziune între FCSB și CSA Steaua.

Antrenorul care a pregătit-o pe formația condusă de Gigi Becali pentru o perioadă extrem de scurtă nu crede că suporterii de la FCSB ar pleca către CSA Steaua dacă echipa Armatei ar promova, dar nici că s-ar putea face o fuziune între cele două formații, chiar dacă așa „ar fi cel mai bine”.

Steaua (n.r. FCSB) are jucători valoroși, domnul Becali oferă toate condițiile Nu văd cum CSA ar putea să o încurce pe Steaua (n.r. FCSB). Nu cred! (Crezi că s-ar produce o migrație masivă a suporterilor de al FCSB către CSA odată cu promovarea echipei în prima ligă?) Nu cred! Până acum se ducea către CSA. Fiecare echipă are suporterii ei. Pentru noi ar fi cel mai bine să fie o singură echipă, ar fi minunat! (Crezi că mai este posibil acest lucru?) Nu, nu cred că se mai poate face. Nu cred!”, a spus Dinu Todoran pentru ProSport LIVE.

Dinu Todoran a antrenat-o pe FCSB trei luni

Dinu Todoran a lucrat la FCSB din postura de antrenor principal în perioada mai – august 2021, iar pe banca tehnică a vicecampioanei României a stat în 7 meciuri, echipa bifând 3 victorii, două remize și 2 înfrângeri.

Înainte să ajungă la FCSB, Dinu Todoran a fost antrenor principal la CSM Slatina (decembrie 2020 – martie 2021), la FC Voluntari U19 (aprilie 2017 – decembrie 2020) și antrenor intermediar la FC Voluntari din martie până în aprilie 2017. După plecarea de la vicecampioana României, Dinu Todoran a fost numit antrenor principal la FC Voluntari, pe 8 octombrie 2021, iar în prezent se ocupă de echipa secundă a clubului din Ilfov.

Parteneri
Mii de elevi și profesori intră într-o minivacanță înainte de finalul anului școlar
Mediafax
GESTUL făcut de soția polițistului Ciprian Verdeș, după ce fiul lor l-a înjunghiat mortal. Ți se rupe sufletul! 😢 💔
Cancan.ro
Presa maghiară anunță un posibil blackout în România. Cât de real este pericolul și ce capcană ascunde iarna viitoare
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
ULTIMELE cuvinte rostite de polițistul Ciprian Verdeș, înainte să fie ucis de propriul său fiu 😲
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro