Acasa » Video » ProSport Live » La asta nu s-ar fi așteptat nimeni! Cine conduce, de fapt, clubul Dinamo: „El e numărul 1!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

La asta nu s-ar fi așteptat nimeni! Cine conduce, de fapt, clubul Dinamo: „El e numărul 1!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

Florin Prunea a anunțat că antrenorul Ovidiu Burcă este, de fapt, omul care conduce la Dinamo.

Dinamo este într-un moment foarte greu al existenței, fiind în acest moment în Liga 2 și fără un sprijin financiar real, în afara celui asigurat de suporterii din DDB.

Cu Vlad Iacob instalat de curând în funcția de administrator special, lucrurile au început să se miște la capitolul transferuri, dar Florin Prunea a spus, în cadrul ProSport Live, că antrenorul Ovidiu Burcă este cel care ia toate deciziile.

Florin Prunea anunță că Ovidiu Burcă este conducătorul lui Dinamo

Fostul mare internațional Florin Prunea susține că Ovidiu Burcă este cel care ia deciziile importante la Dinamo.

Invitatul ProSport Live a vorbit și despre negocierile dintre Dinamo și grupul One, care, potrivit informațiilor oferite de publicația noastră, au picat din cauza situațiilor din acte.

„Probabil că se referă la datorii. Acestea sunt la vedere, trecute în documente. Problema este ce va veni de acum încolo. Ce să faci, ți le asumi.

Vin spaniolii din urmă, care au câștigat la FIFA, dar care sunt în apel. Dă-i 300, dă-i 600 (n.r. de mii de euro). La asta s-au referit ei. Jucătorii sunt în litigiu cu clubul, dar au câștigat în prima instanță. Mai este puțin și vor veni deciziile definitive. În plus, nu are ce să fie ascuns.

Plus, cheltuielile curente, care nu sunt ușoare la Liga 2. La Dinamo s-a dublat numărul de cheltuieli în acest an. Plus datoriile din urmă, te duci undeva în 10 milioane.

Burcă conduce Dinamo! El nu este numai antrenor. Declarațiile pe care eu le văd pentru mine sunt clare. El este numărul 1! Declarațiile pe care le face nu sunt doar tehnice. Atunci, e clar că se reface echipa, l-am văzut și pe domnul Nicolescu, care a fost și la Rapid. E clar că au fost împreună, au venit împreună. Să dea Dumnezeu să facă treabă, sunt toți acolo și conduc Dinamo”, a declarat Florin Prunea, în cadrul ProSport Live.

Parteneri
Țara care îți dă banii înapoi dacă stai în ambuteiaj. Regula intră în vigoare de azi
Mediafax
Vladimir Putin, mesaj pentru România după ce Nicușor Dan a confirmat că drona de la Galați este rusească. Ce ne cere Kremlinul
Cancan.ro
„Voia să divorțeze încă din primele zile”. Fosta soție a lui Putin, mărturii tulburătoare despre anii petrecuți alături de liderul rus
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Bănică, imagini interzise pentru cardiaci! A pozat într-un costum transparent și a lăsat aproape tot la vedere
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
4 bancuri cu Meșterul Manole. – Ana e fată bună. O să fac casă cu ea!
Râzi cu lacrimi
Falsul secolului: Povestea Omului din Piltdown, „veriga lipsă” care a păcălit lumea științifică
Descopera.ro
Câte mii de euro a primit eliminatul Gigi Burger, de la Antena 1, pentru cele 11 săptămâni la Survivor 2026
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
Mii de șoferi riscă suspendarea permisului pentru amenzile neplătite. Guvernul pregătește o nouă sancțiune automată
Promotor.ro