Acasa » Video » ProSport Live » Universitatea Cluj, criticată pentru că a început negocierile cu alt antrenor înainte de a-l da afară pe Erik Lincar: „Au o mare problemă. Nu se face așa ceva!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

Universitatea Cluj, criticată pentru că a început negocierile cu alt antrenor înainte de a-l da afară pe Erik Lincar: „Au o mare problemă. Nu se face așa ceva!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

Andrei Preotu

După un început slab de campionat, U Cluj este gata să îl dea afară pe Erik Lincar, tehnicianul care a reușit să promoveze echipa în Superligă.

5 antrenori se află pe lista „șepcilor roșii”: Leo Grozavu, Mircea Rednic, Nicolo Napoli, Eugen Neagoe și Laszlo Balint, primul dintre aceștia fiind marele favorit să preia banca tehnică a echipei.

Invitat la ProSport Live, Florin Prunea a vorbit despre posibila înlocuire a lui Erik Lincar.

Universitatea Cluj, criticată pentru că a început negocierile cu alt antrenor înainte de a-l da afară pe Erik Lincar: „Au o mare problemă. Nu se face așa ceva!”

Fostul component al „Generației de Aur” îi critică pe cei de la Universitatea Cluj pentru faptul că au început negocierile cu alt antrenor înainte de a-l demite pe Erik Lincar

Florin Prunea a vorbit și despre cele 5 variante de înlocuire ale actualului tehnician. Fostul președinte al celor de la Dinamo spune că toți cei 5 antrenori au confirmat și sunt variante foarte bune.

„Dacă Leo Grozavu a fost contactat, au o problemă mare! Nu se face așa ceva! Erik Lincar merită un minim de respect și să fie o despărțire pe cale amiabilă. Toți antrenorii de pe listă au confirmat. Neagoe a câștigat play-out-ul cu Iași, Napoli a dus-o pe Poli în cupele europene. Sincer, cred că Mircea Rednic nu își mai dorește să antreneze în România, mai ales după retrogradarea lui Dinamo, unde a avut o parte din vină. Laszlo Balint este ardelean, a avut rezultate la UTA, iar echipa este pe caracterul lui. S-a văzut clar faptul că la Craiova nu era în mediul lui”, a spus Florin Prunea, la ProSport Live.

Parteneri
Surpriză uriașă la Roland Garros. O jucătoare poloneză o elimină pe cea 22-a favorită
Mediafax
Pensii mai mici cu 480 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România afectați și care este condiția
Cancan.ro
Presa maghiară anunță un posibil blackout în România. Cât de real este pericolul și ce capcană ascunde iarna viitoare
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
GESTUL făcut de soția polițistului Ciprian Verdeș, după ce fiul lor l-a înjunghiat mortal. Ți se rupe sufletul! 😢 💔
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro