Rareș Ilie a impresionat la primul joc oficial pentru Nice! Ce a scris presa din Franța, după debutul românului: „A arătat din nou asta!”

Christian Luță
Rareș Ilie a impresionat la primul joc oficial pentru Nice! Ce a scris presa din Franța, după debutul românului: „A arătat din nou asta!”
ILIE Rares of Nice during the friendly football match between OGC Nice and FC Torino at Allianz Riviera Stadium on July 30, 2022 in Nice, France.//BENAYACHEADIL_CHOIX.5827/2208011516/Credit:Adil Benayache/SIPA/2208011527,Image: 711206350, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

Rareș Ilie a impresionat la primul joc oficial în tricoul lui Nice, care a avut loc duminică, în prima etapă din Ligue 1.

Contra celor de la Toulouse, Lucien Favre a ales să îl lase pe banca de rezerve pe mijlocașul în vârstă de 19 ani, pe care l-a trimis în luptă din minutul 64.

În aproape jumătate de oră petrecută pe teren, Rareș Ilie a impresionat din nou, după ce a fost lăudat și în urma prestațiilor avute în meciurile amicale, când a reușit și o pasă decisivă la capătul unei faze bine lucrate.

Rareș Ilie a impresionat la primul joc oficial pentru Nice! Ce a scris presa din Franța, după debutul românului: „A arătat din nou asta!”

Mijlocașul a atras atenția presei locale, care i-a remarcat viziunea în joc și comoditatea cu mingea la picior, fiind un fotbalist foarte greu de deposedat.

„Ilie, care a intrat în minutul 64, a arătat din nou o adevărată viziune și capacitatea de a nu pierde balonul”, au notat cei de la Nice Satin, după jocul de duminică seară.

Rareș Ilie va avea șansa de a-și etala calitățile din nou duminică seară, de la ora 18:05, când Nice va disputa primul joc pe teren propriu, împotriva lui Strasbourg.

Mijlocașul a plecat cu avionul privat în Franța

Rareș Ilie a părăsit România pe direcția Nisa cu un avion privat, așa cum v-a dezvăluit în exclusivitate ProSport.

Deși, inițial, urma să părăsească țara cu o cursă de linie, Dan Șucu a reacționat la auzul veștii și a aranjat totul pentru ca fotbalistul să aibă parte de cele mai bune condiții.

„Avion privat, e tratat ca o vedetă, iar acest lucru contează. Se simte iubit și apreciat. Acum trebuie să-și facă treaba și să muncească pentru a-și atinge potențialul maxim”, a declarat Marius Avram, la emisiunea ProSport Live, despre gestul făcut de acționarul giuleștenilor pentru fotbalistul în vârstă de 19 ani.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]