Acasa » Alte Sporturi » Tenis » Simona Halep, detalii neștiute despre atacul de panică suferit la Roland Garros: „Să sperăm că nu se va mai întâmpla!”

Simona Halep, detalii neștiute despre atacul de panică suferit la Roland Garros: „Să sperăm că nu se va mai întâmpla!”

Andrei Preotu
Simona Halep, detalii neștiute despre atacul de panică suferit la Roland Garros: „Să sperăm că nu se va mai întâmpla!”

Simona Halep (30 de ani, locul 18 WTA) a vorbit deschis, în cadrul conferinței de presă premergătoare primului ei meci de la Wimbledon, despre atacul de panică pe care l-a suferit la Roland Garros.

Simona Halep va debuta în acest sezon la Wimbledon împotriva jucătoarei din Cehia, Karolina Muchova (25 de ani, locul 82 WTA), marți, 28 iunie.

În urmă cu o lună, la Paris, Simona Halep a fost învinsă neașteptat de către chinezoaica Qinwen Zheng (19 ani, locul 53 WTA), în turul secund al turneului de la Roland Garros.

Niște probleme medicale i-au dat bătăi de cap la momentul respectiv, însă la conferința de presă de după meci Simona Halep a explicat că nu a fost vorba despre o accidentare.

Simona Halep, detalii neștiute despre atacul de panică suferit la Roland Garros

Simona Halep a recunoscut că a suferit un atac de panică. La o lună distanță de atunci, românca a vorbit despre acel moment și a explicat că i-a fost dificil să gestioneze situația, pentru că s-a aflat în premieră în fața unei astfel de probleme.

„Cred că a fost un lucru bun această experiență pentru mine. Să sperăm că nu se va mai întâmpla, pentru că nu mi-a plăcut. A venit neașteptat, pentru că eu conduceam în meci. Probabil a fost doar presiunea turneului. Dar acum mă simt mai puternică, iar dacă se va întâmpla din nou, o să știu cum să mă descurc. Nu am mai avut atacuri de panică, așa că a fost foarte greu de gestionat. Având în vedere situația din lumea, cred că toată lumea poate să treacă prin așa ceva. A fost o experiență, o lecție, data viitoare va fi mai bine”, a spus Simona Halep, la conferința de presă de la Wimbledon.

Parteneri
Aceasta e fișa de vot! Cum au notat membrii juriului din Moldova prestația Alexandrei Căpitănescu
Mediafax
Vlad Țurcanu, directorul Teleradio Moldova, a DEMISIONAT după scandalul voturilor de la Eurovision 2026
Cancan.ro
O româncă de 17 ani, protagonista uneia dintre cele mai spectaculoase campanii publicitare internaționale alături de Usain Bolt
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Elena Udrea, imagine rară din sala de fitness. Cum s-a fotografiat în colanți, la 52 de ani
Ce se întâmplă, doctore?
EXCLUSIV – DOCUMENTE | România, bună de plată cu 340 de milioane de lei, după ce Compania de Drumuri a pierdut un arbitraj cu italienii de la Pizzarotti pe Lotul 1 al Autostrăzii Sebeș – Turda
Economedia
Bancuri cu şoferi: – Ți-am zis că nu e ok cu BMW-ul pe linia de tramvai...
Râzi cu lacrimi
„Cine a înșelat o dată, va înșela mereu”: Un studiu amplu dezvăluie secretele infidelității
Descopera.ro
Câți bani a primit eliminatul Aris Eram, de la Antena 1, pentru cele 19 săptămâni la Survivor
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Event epic pentru jucătorii de World of Tanks
Go4Games
Codul Rutier 2026: Trebuie să faci ITP la motocultor dacă circuli cu el pe drumurile publice?
Promotor.ro