Acasa » Video » ProSport Live » Ce jucători ar trebui să rămână la Dinamo? Dumitru Dragomir deloc indulgent cu elevii lui Mircea Rednic: „Doar pe el l-aș opri la echipă!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

Ce jucători ar trebui să rămână la Dinamo? Dumitru Dragomir deloc indulgent cu elevii lui Mircea Rednic: „Doar pe el l-aș opri la echipă!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

Dumitru Dragomir, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, a fost invitat în cadrul emisiunii ProSport Live și a vorbit despre situația dificilă de la Dinamo și lotul de jucători pe care îl are la dispoziție antrenorul Mircea Rednic.

Fostul conducător al Ligii Profesioniste de Fotbal s-a arătat deloc indulgent cu jucătorii dinamoviști și a declarat că ar păstra doar trei jucători din actualul lot, deși primul instinct a fost să rostească doar numele lui Deian Sorescu (24 de ani).

Totodată, Mitică Dragomir și-a exprimat aprecierea pentru Costin Amzar, fundașul stânga în vârstă de 18 ani al lui Dinamo, despre care a spus că își merită locul în echipa „câinilor”.

Ce jucători ar trebui să rămână la Dinamo? Dumitru Dragomir deloc indulgent

Cel de-al treilea jucător pe care Dumitru Dragomir l-ar păstra la Dinamo este Ricardo Grigore, fundașul central în vârstă de 22 de ani.

„Un singur jucător: Sorescu! Atât! Doar pe el l-aș opri la echipă. Aș opri și un apărător, dar român, pe fundașul central. Pe Ricardo Grigore. E tânăr, poate să crească, dar în rest nu aș opri pe nimeni.

Mie mi-a plăcut un fundaș stânga, dar a dispărut. A jucat titular în primele meciuri. Pe ăsta l-aș aduce la echipă (n.r. Amzar)”, a spus Dumitru Dragomir, la ProSport Live.

Și conducerea lui Dinamo a anunțat că în pauza competițională din această iarnă vor pleca mulți jucători din lotul lui Mircea Rednic.

„În iarnă, urmează să reducem lotul la 25 de jucători. Acum, sunt în jur de 40. Domnul Rednic are un buget care trebuie să îi includă pe toți cei 25. Cei sosiți au clauză unilaterală de reziliere. Pe cei tineri preferăm să îi împrumutăm să joace în Liga 2. Nu am discutat concret despre jucătorii care trebuie să plece. Nu este profitabil pentru următorul meci. Ar trebui să se înhame toți pentru meciul cu Farul și apoi să vedem ce se va întâmpla. Nu am discuta nominal. Este evident că există anumiți jucători cu care domnul Rednic nu se împacă”, a spus Răzvan Zăvăleanu, administratorul judiciar al lui Dinamo, la Digi Sport.

Parteneri
Surpriză uriașă la Roland Garros. O jucătoare poloneză o elimină pe cea 22-a favorită
Mediafax
Ce arată analizele toxicologice în cazul lui Vlad Verdeș, tânărul care și-a înjunghiat mortal tatăl polițist. Martorii spuneau că e posedat!
Cancan.ro
Momentul incredibil în care un scafandru scapă ca prin minune de o balenă care aproape l-a înghiți
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
Pensii mai mici cu 480 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România afectați și care este condiția
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro