Florin Prunea, dezvăluire despre refuzul lui Gheorghe Hagi de a prelua echipa națională: „A pus aceste condiții!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

Florin Prunea, fostul mare portar al echipei naționale de fotbal a României, a fost invitat în cadrul emisiunii ProSport Live și a dezvăluit de ce a eșuat întâlnirea dintre Răzvan Burleanu, președintele Federației Române de Fotbal, și Gheorghe Hagi, antrenorul de la Farul Constanța.

Recent, președintele Federației Române de Fotbal, Răzvan Burleanu, a avut o întâlnire cu Gheorghe Hagi, însă antrenorul Farului a refuzat să preia funcția de selecționer, pe motiv că vrea să își continue proiectul de la Constanța.

Florin Prunea este de părere că această întâlnire a eșuat, pentru că Gheorghe Hagi a pus niște condiții pe care președintele Federației Române de Fotbal nu a fost dispus să le accepte.

Florin Prunea, dezvăluire despre refuzul lui Gheorghe Hagi de a prelua echipa națională

Fostul mare portar al României și al lui Dinamo a făcut referire la faptul că Gheorghe Hagi ar dori să își aducă propriul staff cu care să colaboreze la prima reprezentativă, pentru a evita implicarea celor din conducerea Federației Române de Fotbal în treburile selecționerului, cum ar fi convocarea jucătorilor.

„Cred cu tărie că Hagi a pus niște condiții, unele dintre condițiile pe care le-a pus a fost să aducă niște oameni cu care să lucreze profesionist. Fără niciun interes, fără convocări… v-a spus Marcel Pușcaș cât era convocarea.

Cu Hagi nu poți să faci așa ceva. Asta cu școala e o prostie. Credeți voi că intră un jucător la Hagi în fața altuia care e valoros?!”, a spus Florin Prunea, la ProSport Live.

Tot în cadrul emisiunii ProSport Live, Florin Prunea a explicat că Hagi este dator cu niște explicații cu privire la întâlnirea pe care a avut-o cu președintele Federației Române de Fotbal și refuzul de a prelua echipa națională a României.

„Eu cred că Gică trebuie să lămurească această problemă pentru că el a ieșit cel mai șifonat și trebuie să vină cu explicații. Toată lumea l-a cerut și îl cere în continuare, e omul care poate reconstrui. El îi cunoaște pe copiii ăia și cum se mișcă și cum respiră. El trebuie să o lămurească, sunt convins că o va face”, a mai spus Florin Prunea.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]