Acasa » Fotbal Intern » Giovanni Becali a vorbit despre un viitor transfer al lui Olimpiu Moruțan la Galatasaray. „Am stat toată noaptea cu Fatih Terim!”

Giovanni Becali a vorbit despre un viitor transfer al lui Olimpiu Moruțan la Galatasaray. „Am stat toată noaptea cu Fatih Terim!”

Giovanni Becali a vorbit despre un viitor transfer al lui Olimpiu Moruțan la Galatasaray. „Am stat toată noaptea cu Fatih Terim!”

Giovanni Becali a revenit din Turcia, acolo unde a fost alături de Alexandru Cicâldău pentru a semna cu Galatasaray, iar vărul lui Gigi Becali a vorbit despre o viitoare mutare a lui Olimpiu Moruțan la gruparea din Turcia.

După ce Galatasaray l-a cumpărat pe Alexandru Cicâldău de la Universitatea Craiova cu 6,5 milioane de euro Florin Vulturar, impresarul fotbalistului de la FCSB, a răspândit informația că gruparea din Turcia e pe urmele lui Olimpiu Moruțan.

Giovanni Becali, cel care a stat la masă cu Fatih Terim după ce Alexandru Cicâldău a semnat cu Galatasaray, a vorbit despre un potențial transfer al lui Olimăiu Moruțan la formația din Istanbul.

Giovanni Becali neagă interesul lui Galatasaray pentru un transfer al lui Olimpiu Moruțan

După ce transferul lui Nicolae Stanciu la Galatasaray a picat, așa cum au anunțat oficialii lui Slavia Praga, turcii s-au orientat către Olimpiu Moruțan, dar Giovanni Becali susține că oficialii echipei din Istanbul nu sunt interesați să-l cumpere pe internaționalul român de la FCSB.

„Nici n-am venit bine din Turcia şi am auzit că Galatasaray îl vrea pe Moruţan. Păi dacă îl voiau pe Moruţan, eu am stat toată noaptea cu Fatih Terim, nu îmi spunea mie Fatih Terim?, a declarat Giovanni Becali, pentru Telekom Sport.

Gigi Becali vrea 10 milioane de euro pentru Olimpiu Moruțan 

De partea cealaltă, Gigi Becali a negat și el că ar fi primit vreo ofertă din partea lui Galatasaray pentru un viitor transfer al lui Olimpiu Moruțan, dar a transmis că e dispus să îl vândă pe tânărul său fotbalist dacă încasează 10 milioane de euro. Mai mult, afaceristul a dezvăluit că prețul mijlocașului a scăzut de la 20 de milioane de euro din cauza evoluțiilor sale slabe din ultima perioadă.

Nu am primit ofertă oficială de la Galatasaray pentru Moruțan. Dacă dau 10 milioane, îl dau. El oricum costa 20 de milioane, dar a făcut meciuri mai proaste și i-am scăzut prețul”, a declarat Gigi Becali, pentru Digisport.ro.

Parteneri
Țara care îți dă banii înapoi dacă stai în ambuteiaj. Regula intră în vigoare de azi
Mediafax
GESTUL făcut de soția polițistului Ciprian Verdeș, după ce fiul lor l-a înjunghiat mortal. Ți se rupe sufletul! 😢 💔
Cancan.ro
Presa maghiară anunță un posibil blackout în România. Cât de real este pericolul și ce capcană ascunde iarna viitoare
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cine este Claudia Dumitru, femeia care i-ar fi cucerit inima lui Rareș Cojoc după divorțul de Andreea Popescu? E cunoscută în lumea mondenă
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Psiholog: – Bulă, înainte să începem terapia, o singură întrebare mai am!
Râzi cu lacrimi
Oamenii de știință au descoperit un virus gigantic care se reproduce într-un mod complet unic
Descopera.ro
ULTIMELE cuvinte rostite de polițistul Ciprian Verdeș, înainte să fie ucis de propriul său fiu 😲
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
Dacia plătește chiar și 200.000 de lei angajaților care își dau demisia
Promotor.ro