Acasa » Fotbal Intern » Detalii incredibile despre plecarea lui Cristiano Bergodi de la Universitatea Craiova! Ce i-ar fi spus Mihai Rotaru: „Dacă tu nu îl iei pe Papură, eu nu îl aduc pe Renzo!”

Detalii incredibile despre plecarea lui Cristiano Bergodi de la Universitatea Craiova! Ce i-ar fi spus Mihai Rotaru: „Dacă tu nu îl iei pe Papură, eu nu îl aduc pe Renzo!”

Cosmin Olteanu
Detalii incredibile despre plecarea lui Cristiano Bergodi de la Universitatea Craiova! Ce i-ar fi spus Mihai Rotaru: „Dacă tu nu îl iei pe Papură, eu nu îl aduc pe Renzo!”

Renzo Rossi, fost colaborator al lui Cristiano Bergodi, a făcut dezvăluiri incredibile despre perioada petrcută de Bergodi pe banca Universității Craiova.

Cristiano Bergodi (56 de ani) a stat timp de șase luni la „cârma” Universității Craiova, în perioada mai – noiembrie 2020.

După plecarea lui Cristiano Bergodi, locul acestuia pe banca formației oltene a fost luat de Corneliu Papură.

Detalii incredibile despre plecarea lui Cristiano Bergodi de la Universitatea Craiova

Renzo Rossi susține faptul că Bergodi nu a fost lăsat să-și contureze propriul staff. Acesta și-ar fi dorit aducerea sa la formația olteană, însă patronul Mihai Rotaru ar fi pus o condiție: să fie adus și Corneliu Papură în staff-ul echipei.

„Cred că Bergodi nu a fost adus cu dorință maximă la Craiova. Sunt lucruri foarte greu de gestionat acolo. Foarte multe persoane l-au întrebat pe Cristiano de ce nu mă aduce, că l-aș putea ajuta. Din ce mi-a povestit Cristiano, într-o discuție cu domnul Rotaru l-a întrebat de mine, de ce nu vin? Rotaru i-a spus «de ce nu îl aduci în staff pe domnul Papură?».

Cristiano a zis că are staff-ul lui, că lucrează cu staff-ul lui. «Dacă Papură vrea să vină la antrenamente, nu e problemă, dar atât». «Ce facem cu Renzo, când vine?», a întrebat Cristiano. Domnul Rotaru i-ar fi răspuns că «dacă tu nu îl iei pe Papură, eu nu îl aduc pe Renzo». Cred că, una peste alta, Cristiano a plecat în momentul potrivit”, a spus Rossi, pentru GSP.

În prezent, antrenorul Universității Craiova este grecul Marinos Ouzounidis. Formația olteană se află pe locul 3 din play-off-ul Ligii 1, cu 37 de puncte.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]