Acasa » Alte Sporturi » Tenis » Monica Niculescu, căpitan adevărat! Ce i-a spus Irinei Bara după înfrângerea usturătoare din Fed Cup

Monica Niculescu, căpitan adevărat! Ce i-a spus Irinei Bara după înfrângerea usturătoare din Fed Cup

Alexandru Tăcină
Monica Niculescu, căpitan adevărat! Ce i-a spus Irinei Bara după înfrângerea usturătoare din Fed Cup

Monica Niculescu demonstrează că este un adevărat căpitan! Aflată la primul meci în această postură, în play-off-ul cu Italia din Fed Cup, Monica a avut o reacție superbă față de Irina Bara, care a cedat primul joc, scor 1-6, 4-6! 

Irina Bara și Elisabetta Cocciaretto au deschis întâlnirea România – Italia, vineri, dar sportiva noastră a fost copleșită de emoții. În ciuda evoluției slabe, Bara a fost încurajată de Niculescu atât în timpul meciului, cât și la final.

Irina, care a debutat în competiția inter-țari, a vorbit despre înfrângerea clară suferită în primul meci al barajului de menținere în Grupa Mondială cu Italia, dar și despre gestul superb pe ca Monica l-a făcut față de ea.

Monica Niculescu, gest superb față de Irina Bara după înfrângerea usturătoare cu Elisabetta Cocciaretto din Fed Cup

„La finalul partidei, Monica Niculescu mi-a spus să stau liniştită şi că i-a plăcut cum am luptat. Monica şi-a dorit de la noi să ne simţim bine pe teren, să fie o atmosferă plăcută şi să ne simţim bine aici, la Cluj. Noi am simţit ca şi cum am avut publicul, au fost efecte sonore frumoase, ne-am antrenat fără public, ar fi fost mai frumos să avem public. Sper ca data viitoare să avem public alături, acum trebuie să ne descurcăm cu ce avem”, a declarat Irina Bara.În primul set s-a văzut că nu am avut destule meciuri, asta a făcut diferenţa, iar în setul al doilea am fost acolo, puteam să-l câştig cu puţină şansă. Am luptat pentru fiecare minge.

Antrenorii ne-au pregătit tactica pentru azi, dar totdeauna e greu să joci primul meci. Aş fi vrut să mai joc un set. Acesta a fost debutul meu la echipa Fed Cup şi sper ca Miki Buzărnescu să aducă primul punct pentru noi. Am avut puţine emoţii la început, nu e uşor să deschizi această întâlnire. Diferenţa s-a făcut la câteva puncte, pe care, din păcate, nu am reuşit să le câştig eu. Eu pot să-mi reproşez primul set, în care nu am jucat tenisul pe care mi-l doream, însă în setul al doilea am jucat tot ce mi-am propus. Îmi doream foarte mult să câştig, să aduc primul punct României, dar uneori când vrei să câştigi pui prea multă presiune şi nu ajungi la rezultatul dorit”, a declarat Irina Bara.

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Cum ar fi manipulat cele 10 bănci valoarea ROBOR. Președintele Consiliului Concurenței: „Problemele se vor rezolva când intrăm în zona euro”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
3x3-4x2=? Cum a răspuns Gabi Tamaș la întrebarea profesoarei Loredana de la Survivor. Tu știi cât face?
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro