Nicolae Stanciu, ce coșmar cu Arsenal! Englezii au rezolvat în șase minute calificarea cu Slavia Praga, după un debut de senzație

Nicolae Stanciu a sperat într-o calificare surprinzătoare cu Arsenal, mai ales după remiza de la Londra, scor 1-1. Doar că englezii au avut o repriză de senzație și au înscris de trei ori în doar șase minute.

După golul anulat al lui Smith Rowe, Arsenal a presat incredibil și a marcat prin Pepe, Lacazette și Saka, asigurându-și practic calificarea mai departe.

Duelurile retur din sferturile Europa League sunt Live Video Online pe prosport.ro.

Nicolae Stanciu, coșmar cu Arsenal la Praga! Englezii au marcat trei goluri în șase minute

După remiza surprinzătoare din Anglia, scor 1-1, Arsenal a vrut să scape repede de orice emoții, iar Slavia a fost surprinsă de începutul excelent al oaspeților.

Smith Rowe a avut un gol anulat pentru ofsaid, dar Arsenal a insistat și Pepe a făcut imediat 1-0.

Hromada a făcut apoi penalty și Lacazette a mărit avantajul londonezilor, pentru ca Saka să înscrie și el, după doar trei minute.

În vârstă de 29 de ani, atacantul francez se simte excelent în Europa League, dovadă că a înscris 17 goluri în fazele eliminatorii din această competiție, fiind depășit la acest capitol doar de Kevin Gameiro (19 goluri) și Radamel Falcao (20 de goluri).

La doar 19 ani, Bukayo Saka, care a debutat deja pentru naționala mare a Angliei, a ajuns la patru goluri în cupele europene, în tricoul lui Arsenal.

Slavia Praga – Arsenal | Echipele de start

Slavia Praga: Kolar – Bah, Zima, Holes, Boril – Sevcik, Stanciu, Hromada, Provod, Olayinka – Kuchta.

Arsenal XI: Leno – Chambers, Holding, Pablo Mari – Smith Rowe, Xhaka, Ceballos, Thomas, Saka – Lacazette, Pepe.