Acasa » Fotbal Intern » Adrian Mutu a fost sunat de Parma! Ce le-a spus „Briliantul” despre Dennis Man: „Trebuie să vă apropiați de această sumă!”

Adrian Mutu a fost sunat de Parma! Ce le-a spus „Briliantul” despre Dennis Man: „Trebuie să vă apropiați de această sumă!”

Cosmin Olteanu
Adrian Mutu a fost sunat de Parma! Ce le-a spus „Briliantul” despre Dennis Man: „Trebuie să vă apropiați de această sumă!”

Dennis Man este foarte aproape de un transfer fabulos la Parma. Anamaria Prodan, impresara fotbalistului de la FCSB, susține că oficialii Parmei au luat legătura inclusiv cu Adrian Mutu, selecționerului naționalei U21, pentru a afla mai multe detalii despre „perla” lui FCSB.

Dennis Man a fost transferat de FCSB, în toamna lui 2016, de la UTA Arad pentru 420.000 de euro. Acesta mai are contract până în 2024 cu gruparea bucureșteană.

Potrivit site-ului Transfermarkt, Dennis Man este cel mai valoros jucător din România, cu o cotă de 6.5 milioane de euro.

Adrian Mutu a fost sunat de Parma

Anamaria Prodan susține că Marcello Carli, directorul sportiv de la Parma, l-a contactat pe Adrian Mutu, pentru a-i cere părerea despre Dennis Man. „Briliantul” ar fi vorbit la superlativ despre extrema lui FCSB și i-ar fi îndemnat, pe italieni, să ofere o sumă apropiată de cea pe care Gigi Becali o cere pentru transferul lui Dennis Man, adică 15 milioane de euro.

„Adi Mutu, fiind familia mea, a fost sunat acum două zile de domnul Carli (n.r. Marcello Carli) de la Parma și întrebat încă odata care este opinia lui despre Dennis. Adi a vorbit la superlativ și îi mulțumesc pentru acest lucru. Le-a spus că: «Dacă Anamaria a spus 15 milioane, atunci voi trebuie să vă apropiați de această sumă»”, a declarat Anamaria Prodan, la PRO X.

Giovanni Becali a dezvăluit suma pe care Parma este dispusă să o achite pentru Dennis Man

Fostul impresar spune că Parma a făcut o ofertă în valoare de zece milioane de euro pentru transferul lui Dennis Man. Însă, banii ar urma să fie plătiți în decursul a cinci ani, condiție care l-a nemulțumit pe Gigi Becali. În plus, patronul lui FCSB nu ar fi mulțumit nici cu suma înaintată de oficialii clubului italian, considerând-o prea mică.

„Mi-a zis Gigi că a trimis Parma o ofertă de 10 milioane de euro pentru Man, plătibili în 5 ani. Normal că a refuzat-o. Sunt la București, dar dacă-mi spune Gigi plec în Italia la negocieri. Oricum, Parma trebuie să crească suma, plus că Gigi nu e de acord să aștepte 5 ani ca să ia banii pe Dennis Man”, a declarat Giovanni Becali, pentru Fanatik.

Parteneri
Cea mai nebună stradă! Oamenii se leagă de stâlpi să nu cadă
Mediafax
S-a aflat adevărul despre drona care a explodat în urmă cu doar câteva minute la Constanța! Ce au găsit autoritățile române atașat de ea
Cancan.ro
Bruiaj GPS masiv înregistrat în zona portului Constanța în ultimele 24 de ore. Litoralul românesc, printre cele mai afectate din Europa
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Operația estetică pe care Gina Pistol și-a făcut-o după ce a devenit mamă. Apariție sexy și senzuală! Ultima transformare prin care a trecut
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă supărat: – Bubulino, am aflat că ai amant!
Râzi cu lacrimi
Un studiu arată ce se întâmplă în creier în timpul unui concert live
Descopera.ro
Milionarul și-a recuperat cu executorul judecătoresc Rollsul și acaretele de la fosta! Despărțire-ȘOC în showbiz
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Cum puteți juca turneul final al Campionatului Mondial de fotbal în EA SPORTS FC 26. România nu lipsește
Go4Games
Ce mai uită lumea în taxi-uri? De la jucării, la bile de bowling
Promotor.ro