Acasa » Fotbal Intern » Laszlo Balint „respiră” după patru eșecuri consecutive: „Cu Viitorul, un punct câștigat!”

Laszlo Balint „respiră” după patru eșecuri consecutive: „Cu Viitorul, un punct câștigat!”

Laszlo Balint „respiră” după patru eșecuri consecutive: „Cu Viitorul, un punct câștigat!”
Laszlo Gyorgy Balint reactioneaza in meciul de fotbal dintre UTA Arad si Viitorul Constanta, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Francisc Neuman din Arad, vineri 15 ianuarie 2021. © FOTO:Sebastian Tataru/SPORT PICTURES

Laszlo Balint s-a declarat foarte mulțumit după remiza cu Viitorul. Gazdele au avut superioritate numerică, dar nu au reușit să pună capăt seriei de patru eșecuri consecutive din finalul sezonului de toamnă.

UTA Arad și Viitorul Constanța au remizat, 0-0, pe un teren afectat de ninsoarea care a căzut in vestul țării. Oaspeții au avut un om eliminat, iar Mircea Rednic l-a certat pe Virgil Ghiță, după partidă.

Pentru UTA a debutat Liviu Antal, care a revenit după mai bine de trei ani în Liga 1.

Laszlo Balint „respiră” după patru eșecuri consecutive! Laszlo Balint: „Cu Viitorul, un punct câștigat!”

„Eu vreau să privesc partea pozitivă, e un punct câștigat, după o perioadă dificilă, dar azi am demonstrat că putem să ne batem de la egal la egal!

E un punct câștigat împotriva unei echipe foarte bune a campionatului. Un punct împotriva unei echipe cu mare forță ofensivă, din păcate ne-a lipsit doza de luciditate la finalizare.

Azi, băieții au fost mult mai organizați în defensivă, am pregătit toată săptămâna, mă bucur că băieții au respectat și am arătat siguranță defensivă.

Absolut toate meciurile sunt importante, mergem la Voluntari, și ea e în criză de puncte, avem nevoie de o victorie. Important e să ne refacem, mergem la o echipă care a avut multe zile față de ultimul meci. Important e că am luat un punct, e un punct câștigat ”, a declarat Laszlo Balint după meci.

ECHIPELE DE START:

UTA: Iacob – Simo, Benga, Erico, Tomozei, Rusu, Modestas, Albu, Oroian, Roger, Hora
Rezerve: Balauru, Melinte, Ilie, Miculescu, Roșu, Antal
Antrenor: Laszlo Balint

VIITORUL: Cojocaru – Boboc, Dobrosavlevici, Ghiță, De Nooijer – Benzar, Artean, Ciobanu – Ely Fernandes, Luckassen, Ganea
Rezerve: Căbuz, Sabala, Mățan, Grameni, Babunski, Dussault, Mladen, Pitu, Haită
Antrenor: Mircea Rednic

Stadion: „Francisc Neuman” (Arad)
Arbitru: Lucian Rusandu // A1: Imre-Laszlo Bucsi; A2: Stelian Slabu

Parteneri
Cea mai nebună stradă! Oamenii se leagă de stâlpi să nu cadă
Mediafax
Scandal monstruos! Andreea Bostănică și Iuliana Beregoi s-au bătut într-un restaurant, în fața tuturor. A fost nevoie de intervenția poliției și ambulanței
Cancan.ro
Nopți albe în nordul Capitalei din cauza avioanelor. CNAB: „Aeroportul Băneasa are program de 24 de ore”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată Andreea Marin în costum de baie din două piese. Vedeta a slăbit enorm! Fanii nu au văzut-o niciodată așa dezgolită
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă: – Doamne, dă-mi un motiv pentru care trebuie să mai merg la muncă!
Râzi cu lacrimi
Test de cultură generală. Care este diferența dintre alergare și jogging?
Descopera.ro
Motivul ULUITOR pentru care Vlad Verdeș și-a ucis tatăl. Ce se află în spatele crimei din Piatra Neamț
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
Mașini care trebuiau să schimbe lumea, dar au dispărut fără urmă. Modele revoluționare, dar respinse de clienți
Promotor.ro