Acasa » Exclusiv » Revenire importantă în lotul FCSB-ului! Ionuț Panțîru e apt și va juca împotriva lui FC Botoșani | EXCLUSIV

Revenire importantă în lotul FCSB-ului! Ionuț Panțîru e apt și va juca împotriva lui FC Botoșani | EXCLUSIV

Alin Grigore
Revenire importantă în lotul FCSB-ului! Ionuț Panțîru e apt și va juca împotriva lui FC Botoșani  | EXCLUSIV
Fotbalistii stelisti Ionut Vina,Bogdan Planic,Ionut Pantiru,Florinel Coman si Ovidiu Popescu saluta galeria dupa meciul de fotbal dintre FCSB si Universitatea Craiova, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 22 decembrie 2019. © FOTO:Stefan Constantin/SPORT PICTURES

O nouă revenire împortantă în lotul FCSB-ului înaintea meciului pe care vicecampioana României îl va juca împotriva celor de la FC Botoșani.

ProSport a aflat că Ionuț Panțîru s-a recuperat după accidentarea care l-a ținut departe de terenul de fotbal aproape patru luni și va face parte din lotul lui Bogdan Argeș Vintilă pentru meciul pe care vicecampioana României îl va juca împotriva celor de la FC Botoșani, sâmbătă, de la ora 20.00.

Asta nu este tot! Ionuț Panțîru nu doar că va face parte din lotul FCSB-ului pentru meciul cu FC Botoșani, ci va face parte și din primul 11 al roș-albaștrilor pe postul de fundaș stânga, acolo unde FCSB a întâmpinat probleme în ultima perioadă.

Panțîru n-a mai jucat de pe 8 martie!

Ultimul meci jucat de Ionuț Panțîru pentru FCSB a avut loc pe 8 martie 2020, atunci când trupa lui Vintilă a primit vizita celor de la Universitatea Craiova, iar gruparea bucureșteană s-a impus cu scorul de 4-1 (Răzvan Oaidă ’23 ’57, Florin Tănase ’79 și Dennis Man ’84/ Cristi Bărbuț ’45).

FCSB și FC Botoșani sunt la egalitate de puncte înaintea meciului care va avea loc sâmbătă, 4 iulie, de la ora 20.00. Gruparea patronată de Gigi Becali are nevoie de o victorie pe teren propriu cu FC Botoșani și să spere ca Astra Giurgiu să se încurce cu CFR Cluj pentru a spera la locurile 2-3.

În vârstă de 24 de ani, Ionuț Panțîru a ajuns la FCSB în iulie 2019 și are contract cu formația finanțată de Gigi Becali până pe 30 iunie 2024. În sezonul 2019 – 2020 a jucat în 27 de meciuri, dintre care patru în preliminariile Europa League a dat un gol și trei pase decisiv.

  • 525.000 de euro este cota lui Ionuț Panțîrum conform transfermarkt.com
  • 250.000 de euro a plătit Gigi Becali pentru transferul lui Ionuț Panțîru de la Poli Iași
  • 61 de meciuri are Ionuț Panțîru în tricoul celor de la Poli Iași
Parteneri
Țara care îți dă banii înapoi dacă stai în ambuteiaj. Regula intră în vigoare de azi
Mediafax
GESTUL făcut de soția polițistului Ciprian Verdeș, după ce fiul lor l-a înjunghiat mortal. Ți se rupe sufletul! 😢 💔
Cancan.ro
Presa maghiară anunță un posibil blackout în România. Cât de real este pericolul și ce capcană ascunde iarna viitoare
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cine este Claudia Dumitru, femeia care i-ar fi cucerit inima lui Rareș Cojoc după divorțul de Andreea Popescu? E cunoscută în lumea mondenă
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Psiholog: – Bulă, înainte să începem terapia, o singură întrebare mai am!
Râzi cu lacrimi
Oamenii de știință au descoperit un virus gigantic care se reproduce într-un mod complet unic
Descopera.ro
ULTIMELE cuvinte rostite de polițistul Ciprian Verdeș, înainte să fie ucis de propriul său fiu 😲
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
Dacia plătește chiar și 200.000 de lei angajaților care își dau demisia
Promotor.ro