Managerul Craiovei lui Mihai Rotaru, pus în dificultate: „Ai fost cu FCU până când s-au terminat banii!”

Daniel Vlad
Managerul Craiovei lui Mihai Rotaru, pus în dificultate: "Ai fost cu FCU până când s-au terminat banii!"

FC Universitatea Craiova a promovat în Liga 2, iar orașul din Bănie stă ca un vulcan gata să erupă. Revenirea lui Adrian Mititelu în fotbalul mare deranjează teribil, iar Marcel Popescu, managerul Craiovei lui Mihai Rotaru a încercat să își facă și el datoria pentru clubul său, în direct la PROX, după ce ce în mandatul lui Victor Pițurcă dispăruse de pe micile ecrane.

Oficialul Craiovei lui Mihai Rotaru a încercat să îi explice jurnalistului Mihai Belu, cunoscut ca un suporter înfocat al lui FCU, că Universitatea Craiova adevărată este echipa la care el este angajat, iar dacă cei de la clubul lui Adrian Mititelu doresc explicații suplimentare, atunci să meargă la Senatul Universității din Bănie.

Managerul Craiovei lui Mihai Rotaru pus în dificultate. „A schimbat tabăra!”

Primul care și-a început discursul a fost Mihai Belu: „Echipa de la Mogoșoaia a venit la Craiova să ne fure numele și joacă pe Oblemenco în cele mai bune condiții. Echipa asta nu are nicio legătură cu palmaresul Universității Craiova, sunt și acțiuni în instanță. Există și sentința de la Timișoara, iar FC Mogoșoia nu are palmaresul. Echipa de la Mogoșoaia încearcă din răsputeri să nu permită accesul Universității pe Oblemenco, dar acest lucru nu o să mai dureze la infinit.

Domnului Marcel Popescu vreau să îi aduc aminte de un interviu pe care l-a dat în 2013. Atunci vorbea despre faptul că cetățenii orașului Craiova și-au pus ștampila pe buletinul de vot la meciul direct cu CSU, iar Badea, Craioveanu și Cristescu au cules ce au semănat. Însă, Marcel Popescu a mers cu FCU până când s-au terminat acolo banii, apoi a schimbat tabăra. Ne trimite la Senatul Universității din Craiova? Păi să se ducă și Rapidul sau CFR Cluj pe la Ministerul Transporturilor, Dinamo pe la Ministerul de Interne și ne-am întors înapoi în comunism”.

Marcel Popescu: „Am fost în eroare!”

În emisiune a intervenit și Marcel Popescu, cel care din „eroare”, așa cum a spus, își dorea în iarna lui 2013 să fie președintele lui FC Universitatea Craiova, ba chiar garanta că nu îl va da afară pe Nicolo Napoli, dacă Adrian Mititelu îl punea în locul lui Marcel Iancu. După modelul „ filozofic Cornel Dinu”, oficialul Craiovei lui Rotaru și-a început discursul. Mai mult, în 2013, Marcel Popescu afirma că Olguța Vasilescu mai are să îl interzică și pe Tudor Gheorghe să concerteze în Craiova, după ce îi dăduse pe cei de la FCU afară de pe Oblemenco.

Nu v-a furat nimeni echipa niciodată. Doar vi s-a interzis dreptul să mai folosiți numele Universitatea Craiova. Mergeți la Senatul Universității Craiova și cereți actele. Eu sunt copilul vostru sau nu? Dacă ai probleme de paternitate te duci la familie să vezi dacă te recunoaște? Dar te duci și la biroul de evidență a populației și ceri și acolo un document.

Dacă nu ai documentul că te cheamă Universitatea din Craiova și nu ești recunoscut, atunci ai o problemă de furt de identitate. Să nu confundăm continuatoarea cu moștenitoarea. Vizavi de acel interviu, am fost în eroare. Pe cartea mea de muncă scrie și azi CS Universitatea Craiova. Liga și Federația au fost induse și ele în eroare ca noi toți”, au fost câteva dintre declarațiile lui Marcel Popescu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Victoria cu Anglia poate costa scump Argentina. FIFA analizează gestul jucătorilor
Mediafax
Rezultatul AUTOPSIEI lui Gabi Mureșan. Care a fost cauza morții, de fapt
Cancan.ro
„Au vopsit locul peste noapte”. Pățania unui șofer care a parcat legal într-o destinație populară de vacanță, dar a fost amendat
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată Alina Laufer după ce și-a făcut lifting facial! Nimeni nu o mai recunoaște: „Am apelat la această soluție. Sunt obsedată de perfecțiune”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă își duce BMW-ul în service: - Face un zgomot ciudat!
Râzi cu lacrimi
Care este diferența dintre praf de copt și bicarbonat de sodiu?
Descopera.ro
Scandal de zeci de mii de euro între o influenceriță și furnizorii ei de chinezării. Afacerea care trebuia să-i aducă profit s-a transformat într-un coșmar!
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Experții avertizează: GTA VI poate daună vieții de cuplu
Go4Games
Tren de mare viteză, oprit de urgență pentru că s-a terminat… hârtia igienică. S-a întâmplat în Germania
Promotor.ro