Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Gigi Becali, mesaj tranşant despre Ordonanța care ar interzice mersul la biserică: „Fără mine nu se ține slujba, eu fac parte din cor!” | EXCLUSIV

Gigi Becali, mesaj tranşant despre Ordonanța care ar interzice mersul la biserică: „Fără mine nu se ține slujba, eu fac parte din cor!” | EXCLUSIV

Daniel Vlad
Gigi Becali, mesaj tranşant despre Ordonanța care ar interzice mersul la biserică: „Fără mine nu se ține slujba, eu fac parte din cor!” | EXCLUSIV

Gigi Becali este cunoscut ca unul dintre cei mai religioși oameni din fotbalul românesc. Latifundiarul din Pipera a mărturisit pentru ProSport că merge în fiecare zi la biserică și se roagă pentru sănătatea familiei sale, dar și a tuturor românilor, mai ales după ce țara noastră trece acum prin pandemia de coronavirus.

Mai mult, patronul de la FCSB a dezvăluit că în noaptea de Înviere nu are cum să stea acasă, deși Klaus Iohannis a cerut public cetățenilor țării noastre să nu meargă la biserică.

„Nu se poate fără mine!”

Contactat de ProSport, Gigi Becali a vorbit despre disputa dintre Klaus Iohannis și ministrul de Interne, Marcel Vela. „Îl felicit pe Marcel Vela pentru faptul că s-a gândit la toți credincioșii, dar nu știu dacă o să reziste în disputa cu Iohannis până la final și cred că o să dea înapoi. Însă pe mine nu poate să mă oprească nimeni să stau în casă și o să mă duc la biserică.

Vreau să știți că eu mă duc zilnic la biserică pentru că sunt în corul bisericii și nu se poate fără mine acolo. Masa de Paște o să o iau în familie și nu o să mă duc nicăieri. Eu știu că situația în România este grea, dar trebuie să ne gândim la toți oamenii care au credință în Dumnezeu”, a spus Gigi Becali.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]