Acasa » Fotbal Intern » Naționala » Președintele Federației Islandeze, anunț de ultima oră cu privire la meciul cu România. „Mă aștept să fie amânat!”

Președintele Federației Islandeze, anunț de ultima oră cu privire la meciul cu România. „Mă aștept să fie amânat!”

Președintele Federației Islandeze, anunț de ultima oră cu privire la meciul cu România. „Mă aștept să fie amânat!”

Islanda – România, meci din barajul pentru calificarea la EURO 2020, este programat pe 26 martie, dar șansele ca acesta să aibă loc sunt mici, toate acestea din cauza pandemiei de coronavirus.

Islandezii, anunț de ultima oră cu privire la meciul cu România

Gudni Bergsson, președintele Federației Islandeze de Fotbal, a făcut un anunț de ultima oră în aceea ce privește meciul pe care Islanda urmează să îl joace împotriva României, iar acesta recunoaște că se așteaptă ca partida să fie amânată și așteaptă verdictul final de la UEFA.

”Am convocat o adunare de urgență și am hotărât suspendarea tuturor campionatelor și a antrenamentelor echipei naționale, urmând recomandările Guvernului. Este clar că meciul are șanse mici să se joace. UEFA va da o decizie definitivă marți, dar mă aștept să fie amânat. Sunt multe semnale în această decizie, dar vom afla cu siguranță marți dacă se va juca sau nu”, a spus GGudni Bergsson, conform publicației Visir.

Iată și anunțul FRF în legătură cu meciul Islanda – România:

”Meciul e programat pe 26 martie, pe stadionul Laugardalsvöllur (foto) din Reykjavik. Suporterilor români care deja și-au achiziționat bilete la acest joc le va fi restituită contravaloarea acestora astfel:
Până marți, 17 martie 2020, fiecare cumpărător va primi un email de informare pentru returnarea sumei aferente comenzilor de bilete;
În interiorul mesajului va fi disponibil un formular de retur care trebuie completat și trimis la adresa [email protected].

Cererea de returnare va fi procesată în termen de 30 zile lucrătoare, de la primirea solicitării la adresa [email protected]. Apoi, începând cu data de 20 martie, se va restitui contravaloarea biletelor (fără taxele de procesare sau cele de transfer bancar, conform condițiile de vânzare ale bilete.frf.ro și bilete.ro) în contul completat în formularul de retur.
Transferurile bancare se vor face în ordinea solicitărilor cu formularele de retur completate corect.
Mai multe detalii pot fi solicitate la adresa de e-mail [email protected], se mai arată în comunicatul postat de FRF.

Parteneri
Hagi, înainte de meciul cu Țara Galilor: Echipă foarte agresivă
Mediafax
S-a aflat adevărul despre drona care a explodat în urmă cu doar câteva minute la Constanța! Ce au găsit autoritățile române atașat de ea
Cancan.ro
Bruiaj GPS masiv înregistrat în zona portului Constanța în ultimele 24 de ore. Litoralul românesc, printre cele mai afectate din Europa
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Operația estetică pe care Gina Pistol și-a făcut-o după ce a devenit mamă. Apariție sexy și senzuală! Ultima transformare prin care a trecut
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă supărat: – Bubulino, am aflat că ai amant!
Râzi cu lacrimi
Un studiu arată ce se întâmplă în creier în timpul unui concert live
Descopera.ro
Milionarul și-a recuperat cu executorul judecătoresc Rollsul și acaretele de la fosta! Despărțire-ȘOC în showbiz
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Cum puteți juca turneul final al Campionatului Mondial de fotbal în EA SPORTS FC 26. România nu lipsește
Go4Games
Ce mai uită lumea în taxi-uri? De la jucării, la bile de bowling
Promotor.ro