Acasa » Alte Sporturi » Tenis » Mergea și Bolelli au pierdut finala de dublu de la Pau (Franța). Câți bani au câștigat cei doi

Mergea și Bolelli au pierdut finala de dublu de la Pau (Franța). Câți bani au câștigat cei doi

Daniel Nazare
Mergea și Bolelli au pierdut finala de dublu de la Pau (Franța). Câți bani au câștigat cei doi

Perechea alcătuită din tenismanul român Florin Mergea şi italianul Simone Bolelli a fost învinsă de cuplul francez Benjamin Bonzi/Antoine Hoang, cu 6-3, 6-2, duminică, în finala probei de dublu din cadrul turneului challenger de la Pau (Franţa), dotat cu premii totale de 92.040 euro.

Mergea şi Bolelli s-au înclinat după doar 59 de minute, nereuşind niciun break, din cele două oportunităţi ivite. De remarcat că Bonzi şi Hoang au câştigat titlul venind din postura de „alternates”, după retragerea unei perechi de pe tablou.

Premiu: un cec de 3.100 de euro şi 60 de puncte ATP

Mergea şi Bolelli au reuşit să se impună în semifinale în faţa sportivilor din Hexagon, Sadio Doumbia şi Fabien Reboul după o oră şi 33 de minute de joc efectiv cu scorul de 6-4, 6-7 (5), 10-8.

Mergea şi partenerul său vor primi un cec de 3.100 de euro şi 60 de puncte ATP la dublu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]