Acasa » Alte Sporturi » Handbal » Adrian Vasile: „Nu am avut niciodată senzația că vom pierde acest meci!” Reacția antrenorului după victoria CSM-ului cu Vipers

Adrian Vasile: „Nu am avut niciodată senzația că vom pierde acest meci!” Reacția antrenorului după victoria CSM-ului cu Vipers

Handbal
Adrian Vasile: "Nu am avut niciodată senzația că vom pierde acest meci!" Reacția antrenorului după victoria CSM-ului cu Vipers
Antrenorul Magnus Johansson, Adrian Vasile si Jovanka Radicevic de la CSM Bucuresti (echipament negru-albastru) isi manifesta bucuria in timpul partidei de Liga Campionilor la handbal feminin impotriva formatiei Ferncsvaros din Ungaria, vineri 5 octombrie 2018, in Sala Polivalenta din Bucuresti. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

CSM București a reușit un meci senzațional în Norvegia și a câștigat cu 25-23 meciul cu Vipers, în cea de-a treia partidă din grupa principală I a Ligii Campionilor. Cristina Neagu a fost încă o dată fenomenală și a marcat 14 goluri pentru bucureștence. Neagu a fost aleasă MVP-ul partidei.

CSM București, victorie de excepție în Norvegia. Cristina Neagu a fost FENOMENALĂ!

Adrian Vasile a declarat după meci că nu a avut niciun moment senzația că va pierde meciul

„O să fie o pauză bine venită acum, dar pe cât de greu e un astfel de meci, pe atât de mare e bucuria la final”, a fost prima reacție a antrenorului

  • A fost al doilea meci consecutiv în Liga Campionilor în care cea mai bună handbalistă a lumii a înscris 14 goluri.
  • În urma acestui rezultat, „tigroaicele” au urcat pe locul 4 în Grupa 1 și au luat o opțiune importantă pentru calificarea în sferturile de finală. În ultimele trei etape, formația lui Adrian Vasile va avea două jocuri în „Polivalentă”, cu Ferencvaros și Vipers Kristiansand.

Adrian Vasile: „Nu am avut niciun moment senzația că o să pierdem”

„Aş putea părea subiectiv, dar niciun moment nu am avut senzaţia că o să pierdem acest meci. Toată atitudinea lor a fost una pozitivă, şi au arătat extrem de mult caracter, împotriva unei echipe foarte disciplinate, cu un sistem foarte bine pus la punct. Aleargă tot meciul şi ne-au forţat să aruncăm de la 9 metri. Vorbim despre o echipă foarte bună, dar astăzi am obţinut o victorie de caracter”, a recunoscut tehnicianul CSM-ului.

Linnea Torstensson, Elizabeth Omoregie și Dragana Cvijic, fericite după victoria din Norvegia.
SURSA FOTO: Facebook CSM București

CITEȘTE ȘI Florentin Pera, după eșecul la scor cu Gyor: „Diferența e prea drastică!” Prima reacție în urma „șocului” cu campioana Europei

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]