Gabi Tamaş a absentat la reunirea Astrei Giurgiu. Unde se află fundașul

Cosmin Olteanu
Gabi Tamaş a absentat la reunirea Astrei Giurgiu. Unde se află fundașul

Gabriel Tamaş, fundaşul celor de la Astra Giurgiu, nu s-a prezentat la reunirea de luni a echipei. Dani Coman, preşedintele echipei giurgiuvene, a declarat că Tamaş se află la schi.

Gabi Tamaş a absentat la reunirea Astrei Giurgiu

Conform celor de la Fanatik, Dani Coman l-a învoit pe Gabi Tamaş de la reunirea Astrei Giurgiu, fundaşul aflându-se la schi.

„Tamaş nu este prezent la reunire pentru că e învoit. Eu l-am învoit, după ce am vorbit şi cu antrenorul Bogdan Andone. Tamaş e la schi”, a spus Dani Coman pentru Fanatik.

Sursa citată mai notează faptul că Astra şi Craiova plănuiesc un schimb de jucători. Mai exact, Alex Ioniţă, jucătorul celor de la U Craiova, ar urma să ajungă la Astra, în schimbul lui Gabriel Tamaş.

300.000 de euro este cota lui Gabi Tamaş, conform transfermarkt.com

Fundaşul, în vârstă de 36 de ani, a fost transferat de Astra, în vara acestui an, de la Hapoel Haifa, pentru suma de 20.000 de euro. În acest sezon, Tamaş a bifat 13 partide pentru echipa giurgiuveană și nu a marcat niciun gol.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]