Dan Nistor e în stare de șoc! Căpitanul lui Dinamo a desfiinţat arbitrajul şi s-a certat cu un fan: „Du-te, bă, acasă, că ai băut!”

Dan Nistor e în stare de șoc! Căpitanul lui Dinamo a desfiinţat arbitrajul şi s-a certat cu un fan: "Du-te, bă, acasă, că ai băut!"
Arbitrul Iulian Calin (S) ii arata un cartonas galben jucatorului Dan Nistor (D), de la Dinamo, in timpul meciului de fotbal contra echipei Sepsi OSK din etapa 21 a Ligii 1, disputat pe stadionul Dinamo din Bucuresti, vineri, 13 decembrie 2019. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Dan Nistor a fost în prim plan la meciul Dinamo-Sepsi 1-2. A dat gol și a fost eliminat, iar la final l-a atacat pe arbitrul întâlnirii, Iulian Călin. Jucătorul dinamovist a spus că sunt șanse foarte mici ca echipa lui Dusan Uhrin să prindă un loc de play-off.

Dan Nistor a venit supărat la interviuri. A marcat golul cu numărul patru din acest campionat, dar a fost eliminat după 12 minute. Dubla lui Karanovic a stabilit soarta partidei.

„La al doilea galben am greșit. A fost atac intâziat și a fost un galben meritat., îmi asum vina. A văzut toată țara că a trebuia să primim un penalty și un jucător de la Sepsi să fie eliminat. Nu spun că dădeam gol la penalty, dar în 10 era mai greu să ne bată. A fost viciere de rezultat! La primul galben am avut o reacție mai dură, dar sunt căpitan și trebuia să spun ceva. Cred că este al doilea cartonaș roșu din cariera mea. Îmi cer scuze, trebuia să fiu mai atent.”, a explicat Dan Nistor.

Dan Nistor, conflict cu suporterii

Un banner a atras atenția la meci. Adresantul era Dan Nistor. I se reproșa jucătorului că se gândește mai mult la grătare și că a uitat de fotbal. „La câte grătare ai mâncat, de trofee ai uitat”, a fost mesajul suporterilor. Jucătorul a răspuns ironic.

„Acolo sunt băieții de la Sud. Ei vin câte doi-trei la meci. Nu-i bag în seamă. Sunt prea «mulți» ca să-i bag în seamă”, a atacat fotbalistul.

Jucătorul a avut probleme și la zona mixtă. Unul dintre fani l-a apostrovat, iar Nistor a ripostat.

Suporter către Nistor: ”Lasă-ne, bă! te-am ţinut pe cârcă, mă!”
Dan Nistor: ”M-ai ţinut pe cârcă?? Bă, nu ţi-e ruşine mă? Cu cine vorbeşti tu aşa?”
Suporter: ”De cine să-mi fie ruşine?”
Dan Nistor: ”Cu cine vorbeşti mă tu aşa? Vezi că mă pupai ieri, nebunule!?!”
Suporter: ”De cine să-mi fie ruşine?”
Dan Nistor: Du-te acasă, că ai băut ceva. Calmează-te, vorbim mâine când eşti treaz şi te simţi mai bine, nebunule!””

Dinamo, șanse mici la play-off

După acest meci, Dinamo a ajuns pe locul 8 la două puncte de ultima poziție de play-off.

„Este greu să mai ajungem în play-off. S-a vorbit mult de bani și mai puțin de fotbal. Am mai primit ceva bani, lucrurile se mișcă. Să vorbim mai puțin de bani și să jucăm mai mult fotbal”.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]