Acasa » U21

Probleme pentru Mirel Rădoi! Un titular al României U21 s-a accidentat și poate rata semifinala cu Germania

Germania U21 - România U21. Un titular din echipa lui Rădoi s-a accidentat și poate rata semifinala Campionatului European
Probleme pentru Mirel Rădoi! Un titular al României U21 s-a accidentat și poate rata semifinala cu Germania
România U21 joacă astăzi, de la ora 19:00, semifinala de la Campionatul European de tineret, contra Germaniei, însă selecționerul Mirel Rădoi ar putea avea parte de o absență importantă la meciul de la Bologna.

Alexandru Cicâldău a suferit o lovitură dură în timpul meciului cu Franța, ultimul din grupa C, scor 0-0, și mijlocașul de la U Craiova este incert pentru partida cu Germania. Conform DigiSport, lovitura primită a fost atât de puternică încât apărătoarea mijlocașului a fost spartă, iar în prezent are un hematom la picior.

Staff-ul medical al naționalei de tineret încearcă să-l recupereze pe Cicâldău la timp pentru meciul cu nemții, însă în cazul în care acest lucru nu va fi posibil, Dragoș Nedelcu îi va lua locul la mijlocul terenului, fotbalistul de la FCSB urmând să facă pereche cu Tudor Băluță.

Cum ar putea arăta echipa României contra Germaniei:

România U21: Radu – Manea, Nedelcearu, Pașcanu, Ștefan – Băluță, Nedelcu – Man, I. Hagi, Coman – Pușcaș

Selecționer: Mirel Rădoi

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri