Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Pleacă Bălgrădean de la FCSB? Anunțul făcut de omul de bază al lui Teja după meciul cu Craiova: „Am discutat cu ‘presidente’. Dacă nu se dorește să rămân, nu e nimic”

Pleacă Bălgrădean de la FCSB? Anunțul făcut de omul de bază al lui Teja după meciul cu Craiova: „Am discutat cu ‘presidente’. Dacă nu se dorește să rămân, nu e nimic”

Liga 1 Betano.
Pleacă Bălgrădean de la FCSB? Anunțul făcut de omul de bază al lui Teja după meciul cu Craiova: "Am discutat cu 'presidente'. Dacă nu se dorește să rămân, nu e nimic"

Cristi Bălgrădean (31 de ani) a vorbit despre viitorul său la FCSB chiar după meciul cu U Craiova, câștigat de vicecampioana României cu 2-0. Titularul din poarta echipei lui Mihai Teja lasă de înțeles că viitorul său la echipă este pus sub semnul întrebării.

Portarul arădean a recunoscut că a avut o discuție cu Valeriu Argăseală pe această temă: „Vom vedea. Am discutat cu ‘presidente’ acum o săptămâna. Vom vedea. (N.r. – îți dorești să rămâi?) Da, clar prima opțiune va fi Steaua. Dacă nu se dorește să rămân, nu e nimic, ne strângem mâna și nu e nicio problemă, dacă nu se vrea”, a declarat goalkeeper-ul pentru Telekom Sport.

38 de partide a bifat Bălgrădean în acest sezon pentru cei de la FCSB, în toate competițiile. Conctracul său cu vicecampioana României este valabil până la finalul acestui sezon, potrivit site-ului Transfermarkt.
 
Atletico Arad, Minerul Lupeni, FC Brașov, Liberty Salonta, UTA Arad, Dinamo, Unirea Urziceni, CS U Craiova, Concordia Chiajna și FCSB sunt cluburile la care a evoluat Cristi Bălgrădean în cariera sa.

Patronul celor de la FCSB, Gigi Becali, l-a criticat aspru pe titularul din poarta echipei după gafa făcută în sezonul regular, într-un meci cu Dunărea Călărași, încheiat la egalitate, 1-1: „Cică Bălgrădean cel mai bun portar, când ne-a fost lumea mai dragă ne-a curățat. Un portar și doi fundași centrali, asta trebuie să luam noi! Repede, repede, urgent că n-avem cu cine să jucăm. Până atunci o să apere Vlad și gata! Bălgrădean nu e portar, e om care doarme în poartă, păi ce, ai autism? Înseamnă că te gândești la cai verzi pe pereți. E prea multă debandadă… cine vrea și cine nu vrea dă gol Stelei!”, a spus atunci Becali, la Pro X.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]