Cornel Dinu a dat de pământ cu Mihai Teja: „E un argat la curtea patronului Gigi Becali. Primește mesaje: «bagă oaia aia țurcană»”

Dinu l-a demolat pe Mihai Teja.
Cornel Dinu a dat de pământ cu Mihai Teja: "E un argat la curtea patronului Gigi Becali. Primește mesaje: «bagă oaia aia țurcană»"

Victoria obținută de FCSB cu Hermannstadt, scor 3-0, nu l-a impresionat pe Cornel Dinu, care l-a criticat dur pe antrenorul Mihai Teja. „Mister” l-a numit pe Teja „argat la curtea patronului Gigi Becali”.

În stilul caracteristic, Cornel Dinu l-a mitraliat pe Mihai Teja: „El (n.r Teja) este un fel de argat la curtea patronului Gigi Becali. Primește mesaje: >. Cam asta este mentalitatea care se învârte la această echipă extraordinar de titrată”, a spus Cornel Dinu, pentru Telekom Sport.

După egalul de la Călărași, Becali i-a criticat dur pe Planic și Stoian. Amândoi au fost pe bancă pentru meciul cu Hermannstadt. Primul a fost introdus la pauză, în locul lui Pintilii, care a revenit după patru luni de absență și nu poate duce 90 de minute. Astăzi a forțat pentru a evolua în primele 45. Bălgrădean a fost și el criticat dur după remiza cu Dunărea Călărași, dar pentru a nu risca să-l titularizeze pe Andrei Vlad, Teja a mers tot pe mâna lui „Pufi”.

În urma victoriei cu Hermannstadt, scor 3-0, FCSB s-a apropiat la trei puncte de liderul CFR Cluj, care a pierdut în această etapă la Craiova, scor 2-0.

«

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]