Acasa » Alte Sporturi » Handbal » Dinamoviștii, victorioși în Liga Campionilor la handbal masculin. Jucătorii și fanii au făcut spectacol la finalul meciului | VIDEO

Dinamoviștii, victorioși în Liga Campionilor la handbal masculin. Jucătorii și fanii au făcut spectacol la finalul meciului | VIDEO

Campioana României la handbal masculin, Dinamo, a învins acasă pe cei de la Riihimaen Cocks, scor 24-22, în grupa D a Ligii Campionilor. Roș-albii au adunat 12 puncte în clasament și au egalat liderul Wisla Plock. În ultimul meci, Dinamo are nevoie de o victorie la Thun.
Bogdan Savin
Dinamoviștii, victorioși în Liga Campionilor la handbal masculin. Jucătorii și fanii au făcut spectacol la finalul meciului | VIDEO

Campioana României la handbal masculin, Dinamo, a învins acasă pe cei de la Riihimaen Cocks, scor 24-22, în grupa D a Ligii Campionilor. Roș-albii au adunat 12 puncte în clasament și au egalat liderul Wisla Plock. În ultimul meci, Dinamo are nevoie de o victorie la Thun, fiind la 60 de minute de calificarea din faza grupelor.

Suporterii au dat recital în tribune, așa cum au făcut-o pe tot parcursul sezonului. La final au continuat să cânte minute în șir alături de jucători, inclusiv cântecul patriotic „Trec batalioane române Carpații” fiind în repertoriu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]