Dudelange și-a transferat de urgență un portar. A jucat la Juventus și stă în calea fericirii CFR-ului

Vlad Măcicășan
Dudelange și-a transferat de urgență un portar. A jucat la Juventus și stă în calea fericirii CFR-ului

Adversara clujenilor din această seară a căutat cu disperare un portar, după ce titularul Joubert și-a rupt piciorul în partida tur, iar rezerva Frising a evoluat doar 6 meciuri în ultimele 3 sezoane. Dudelange l-a legitimat ieri pe Landry Bonnefoi, un portar francez pe care UEFA se pare că le-a permis să-l înscrie pe lista pentru returul cu CFR și va fi titular în această seară.

Bonnefoi are 34 de ani, vine din postura de jucător liber de contract și a evoluat ultima dată la Strasbourg. Are 131 de partide în liga secundă din Franța și 12 prezențe în Ligue 1. Din 2001 până în 2007 acesta a fost legitimat la Juventus.
 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]