Acasa » Alte Sporturi » Handbal » Prima plecare de la CSM București! Unul dintre pivoții echipei și-a anunțat retragerea după Final Four-ul de la Budapesta

Prima plecare de la CSM București! Unul dintre pivoții echipei și-a anunțat retragerea după Final Four-ul de la Budapesta

Prima plecare de la CSM București! Unul dintre pivoții echipei și-a anunțat retragerea după Final Four-ul de la Budapesta

Unul dintre pivoții echipei CSM București, Marit Malm Frafjord (32 de ani), și-a anunțat retragerea din activiate după Final Four-ul de la Budapesta, pe care echipa din Capitală l-a încheiat pe locul 3. Frafjord a făcut anunțul într-un interviu acordat presei din Norvegia.

Frafjord mai avea contract pe un an cu CSM București, dar a decis să facă un pas în spate și să revină în Norvegia. CSM s-a mișcat rapid și a reușit să ajungă la un consens cu Anastasia Lobach, astfel că echipa primăriei va avea trei pivoți în stagiunea viitoare: Oana Manea, Dragana Cvijic și Anastasia Lobach.

CSM București a încheiat Final Four-ul Ligii Campionilor de la Budapesta pe locul 3. Neagu&co au pierdut în semifinală în dauna Gyor-ului, care a cucerit din nou trofeul, dar fetele au reușit să învingă Rostov în finala mică.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]