Acasa » Alte Sporturi » Handbal » Declarații tari date de Oana Manea, la cald: „Trebuia să jucăm mai mult ca o echipă, ăsta nu e joc individual!”

Declarații tari date de Oana Manea, la cald: „Trebuia să jucăm mai mult ca o echipă, ăsta nu e joc individual!”

Declarații tari date de Oana Manea, la cald: "Trebuia să jucăm mai mult ca o echipă, ăsta nu e joc individual!"

CSM București a ratat calificarea în finala Final Four-ului Ligii Campionilor, după 20-26 cu Gyor, la Budapesta, la finele unui meci slab făcut de „Tigroaice”. CSM va juca mâine în finala mică.

Oana Manea a reacționat dur la finele partidei, comunicând subti că unele dintre colegele sale n-au evoluat la cel mai înalt nivel. „N-a fost să fie, ne-am dorit foarte mult, eu aveam foarte multe emoții, așa le-am simtit și pe fete, credeam că o să zburam, dar emoțiile ne-au tras în jos.Trebuia să jucăm mai mult ca o echipă, ăsta nu e joc individual. Au jucat mai relaxate adversarele noastre, fără presiune, într-adevăr, poarta și apărarea au făcut diferența.

Și-au făcut tactica într-un anumit fel. Poate n-a fost o zi a Cristinei, dar poate așa a fost să fie. Nu contează cine pleacă sau în ce fel se va schimba echipa, noi vom da totul și ne vom bucura de handbal în finala mică”, a spus Oana Manea, la Digisport.

CSM București a eșuat în tentativa de a câștiga Liga Campionbilor în acest sezon, după ce a fost învinsă de Gyor cu 26-20 în prima semifinală în cadrul turneului Final Four de la Budapesta. Campioana Ungariei a avut mai multă forță, a fost „mai pe fază” în momentele delicate și va juca duminică, de la ora 19:00, pentru trofeu cu învingătoarea dintre Vardar Skopje și Rostov Don.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]