FCSB face un transfer azi! Mutarea cu iz salvator, confirmată: „Am vorbit de urgență”

FCSB face un transfer azi! Mutarea cu iz salvator, confirmată: "Am vorbit de urgență"

Târziu în noapte, imediat după ce l-a făcut praf pe Andrei Vlad în urma remizei, scor 2-2 din derby, Gigi Becali a intervenit și a anunțat un transfer la echipă înainte de deadline-ul din mercato românesc. Finanțatorul este pregătit să sară cu banii pentru un portar care să salveze echipa odată cu intrarea în play-off. 

Conducerea FCSB, prin vocea lui Becali, își recunoaște greșeala comisă în momentul plecării lui Niță și forțării lui Vlad, iar finanțatorul vicecampioanei e pus acum, în ultima zi de transferuri, în situația în care caută cu disperare un portar care să-l ajute până la finalul sezonului. Plamen Iliev, goalkeeper-ul Astrei, nu mai este o opțiune, fosta campioană cerând un preț mult prea piperat în schimbul bulgarului: „Am vorbit de urgență, să vedem dacă putem transfera un portar mâine. Nu știu, mâine încerc neapărat să iau un portar. Pe Iliev nu mai poți să-l iei! Aleg eu? Să aleagă specialiștii! Dacă nu găsim, vom vedea… Vlad trebuie să apere cu Lazio, nu-l facem de rușine. A avut noroc în tur, a apărat bine, mergem pe mâna lui în retur, dar ne trebuie portar în campionat. Dacă nu găsim, îl avem pe Stăncioiu, care e portar cu experiență. Mai e și Niga, dar e tânăr.

În primul rând, vreau să-l felicit pe Gabi Balint pentru că are aceleași opțiuni ca și Dică. La pauză a zis exact schimbările, parcă era în gândirea lui Dică. Vlad a greșit cu CFR, dar am zis că trebuie să-i dăm credit. Am pierdut două puncte atunci, iar MM mi-a zis că suntem în pericol să pierdem titlul dacă-l dăm pe Niță. Era vorba și de Niță, săracul, că nu mai pleca niciodată.

Acum nu putem trece cu privirea peste niște lucruri, că le vede toată lumea. Ce, a greșit Planic ceva? Nu faci figurație, o dai în out, nu în față, la adversar. Ce, ești fotbalist de câmp? Ești portar! Când pasează Nistor, acolo era mingea lui, dar n-a avut reacție. E prea lent, mingea trebuia să fie a lui. Trecem peste asta, a greșit și se mai întâmplă. Dacă iei golul doi…, a spus Becali, pentru Digi Sport.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]