Grupa A:
Slavia Praga – Astana 0-1 (Anicic 39) Villareal – Maccabi Tel-Aviv 0-1 (Blackman 60)
Clasament:
1. Villareal 11p. 2. Astana 10p. 3. Slavia Praga 8p. 4. Maccabi 4p.
Grupa B:
Young Boys Berna – Skenderbeu 2-1 (Hoarau 55, Assale 90+6/ Gavazaj 51) Dinamo Kiev – Partizan Belgrad 4-1 (Morozyuk 6, J. Moraes 28, 32, 77-pen. / Jevtovic 45+4)
1. Dinamo Kiev 13p. 2. Partizan 8p. 3. Young Boys 6p. 4. Skenderbeu 5p.
Grupa C:
Bașakșehir – Braga 2-1 (Visca 10, Emre 77-pen. / R. Silva 55) Hoffenheim – Ludogoreț 1-1 (Ochs 25 / Wanderson 62)
1. Braga 10p. 2. Ludogoreț 9p. 3. Bașakșehir 8p. 4. Hoffenheim 5p.
Grupa D:
Rijeka – AC Milan 2-0 (Puljic 7, Gavranovic) Austria Viena – AEK Atena 0-0
1. AC Milan 11p. 2. AEK Atena 8p. 3. Rijeka 7p. 4. Austria Viena 5p.
Grupa E:
Apollon Limassol – Everton 0-3 (Lookman 21, 28, Vlasic 86) Atalanta – Olympique Lyon 1-0 (Petagna 10)
1. Atalanta 14p. 2. Lyon 11p. 3. Everton 4p. 4. Apollon 3p.
Grupa F:
FC Copenhaga – Sheriff Tiraspol 2-0 (Soutirou 57, Luftner 60) Zlin – Lokomotiv Moscova 0-2 (Miranchuk 70, Farfan 75)
1. Lokomotiv Moscova 11p. 2. FC Copenhaga 9p. 3. Sheriff 9p. 4. Zlin 2p.
Grupa G:
FCSB – Lugano 1-2 (Gnohere 41 / Daprela 3, Vecsei 32) Hapoel Be’er Sheva – Viktoria Plzen 0-2 (Hejda 28, Horava 83)
1. Plzen 12p. 2. FCSB 10p. 3. Lugano 9p. 4. Be’er Sheva 4p.
Grupa H:
Arsenal – BATE Borisov 6-0 (Debuchy 11, Walcott 37, Wilshere 43. Polyakov 48 autogol, Giroud 63, Elneny 74) Steaua Roșie Belgrad – FC Köln 1-0 (Srnic 22)
1. Arsenal 13p. 2. Steaua Roșie 9p. 3. Köln 6p. 4. BATE Borisov 5p.
Grupa I:
Vitoria Guimarães – Konyaspor 1-1 (A. Turan-aut. 77/ Bourabia 15) Olympique Marseille – FC Salzburg 0-0
1. Salzburg 12p. 2. Marseille 8p. 3. Konyaspor 8p. 4. Vitoria 5p.
Grupa J:
Hertha Berlin – Östersunds 1-1 (Pekanik 61 / Papagiannopoulos 58) Zorya – Athletic Bilbao 0-2 (Aduriz 70, Garcia 86)
1. Athletic 11p. 2. Östersunds 11p. 3. Zorya 6p. 4. Hertha 5p.
Grupa K:
Vitesse – Nice 1-0 (Castaignos 85) Zulte Waregem – Lazio 3-2 (De Pauw 6, Heylen 60, Leya 83 / Caicedo 67, Leiva 76)
1. Lazio 13p. 2. Nice 9p. 3. Zulte 7p. 4. Vitesse 5p.
Grupa L:
Real Sociedad – Zenit 1-3 (Wiliam Jose 58 / Erokin 35, B. Ivanovic 64, Paredes 85) Vardar Skopje – Rosenborg 1-1 (Ytalo 9 / Bendtner 45)
1. Zenit 16p. 2. Real Sociedad 12p. 3. Rosenborg 5p. 4. Vardar 1p.
Cine ar trebui să fie selecționerul României după ce Edi Iordănescu va pleca?
Vezi rezultate
Introdu cuvântul căutat și apasă ENTER