Acasa » Fotbal Intern » Naționala » „Am avut pretenții, altfel nu-l aduceam pe Christoph Daum în România!” Reacția lui Răzvan Burleanu după ratarea calificării

„Am avut pretenții, altfel nu-l aduceam pe Christoph Daum în România!” Reacția lui Răzvan Burleanu după ratarea calificării

Naționala României a pierdut meciul cu Muntenegru, scor 0-1, și totodată orice șansă de calificare la Campionatul Mondial din Rusia. Răzvan Burleanu, președintele FRF, este dezamăgit de campania de calificare și anunță că va avea o discuție cu staff-ul tehnic în cursul zilei de miercuri.
"Am avut pretenții, altfel nu-l aduceam pe Christoph Daum în România!" Reacția lui Răzvan Burleanu după ratarea calificării

Naționala României a pierdut meciul cu Muntenegru, scor 0-1, și totodată orice șansă de calificare la Campionatul Mondial din Rusia. Răzvan Burleanu, președintele FRF, este dezamăgit de campania de calificare și anunță că va avea o discuție cu staff-ul tehnic în cursul zilei de miercuri.

Președintele Federației Române de Fotbal afirmă că fotbalul românesc are nevoie de o reconstrucție totală.

„Absolut nimic nu mai poate fi spus. Dezamăgire este cuvântul care definește această situație.  Nu cred că este locul aici, pe aeroport, după ce venim în urma eșecului, să găsim vinovații. Cu toții suntem vinovați.

Nu am discutat cu staff-ul tehnic încă. Vom avea mâine o discuție. Dincolo de ultimele două meciuri, avem nevoie de o schimbare totală în fotbal. Pentru că trebuie să ne uităm ce este de făcut. Niște schimbări de suprafață nu pot ajuta fotbalul românesc. Dacă ne interesează cu adevărat fotbalul românesc, trebuie să gândim în profunzime. E nevoie de stadioane, de terenuri de antrenament, de condiții de pregătire pentru toți fotbaliștii.

Noi am simțit întotdeauna că se poate mai mult, la fel și fotbaliștii, dar nu s-a putut pur și simplu. Aș evita să vorbesc despre valoare. Cum am zis, fiind alături de ei (n.r fotbalisti), am simțit că ei pot mai mult. Cred că dacă ne-am fi implicat încă de acum 20 de ani și le-am fi oferit condiții mai bune fotbaliștilor, am fi fost mai departe. Am avut pretenții, altfel nu-l aduceam pe Christoph Daum în România”, a declarat Răzvan Burleanu la revenirea în țară.

Parteneri
România – Țara Galilor 2 -1 | Adrian Rus și Florinel Coman au marcat pentru tricolori
Mediafax
Ce calități și ce defecte ai, în funcție de ora exactă la care te-ai născut. Expertiza numerologului Mihai Voropchievici
Cancan.ro
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului Constanța în caz de criză?
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată vila luxoasă în care locuiește Mirela Vaida la Snagov. Casa este amplasată lângă pădure și are piscină în curte! A investit o avere
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă supărat: – Bubulino, am aflat că ai amant!
Râzi cu lacrimi
Misterul dispariției mayașilor! De ce au fost abandonate marile orașe ale civilizației antice?
Descopera.ro
630 lei în plus la pensie pentru acești pensionari din România. Care este singura condiție
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Cum puteți juca turneul final al Campionatului Mondial de fotbal în EA SPORTS FC 26. România nu lipsește
Go4Games
Dacia Solenza II: Un SUV electric urban pentru nostalgici? Ce dotări ar putea avea și cât ar costa în 2026
Promotor.ro