DECLARAȚIA ZILEI | Duckadam: „Daum e un antrenor foarte bun, dar la echipe de club”

DECLARAȚIA ZILEI | Duckadam: "Daum e un antrenor foarte bun, dar la echipe de club"

Înaintea partidei Muntenegru – România, astă seară, de la 21:45, meci contând pentru preliminariile Campionatului Mondial, președintele de imagine al vicecampioanei FCSB, Helmut Duckadam, a analizat pentru Agerpres parcursul naționalei sub comanda lui Christoph Daum și modul în care neamțul a gestionat relația cu jucătorii.

„Christoph Daum a fost un pariu pierdut pentru națională, încă de acum câteva luni. Mie îmi pare rău, pentru că l-am apreciat. L-am urmărit când a antrenat în Germania și mi s-ar fi părut normal și mă așteptam să își dea demisia până acum, cel puțin după înfrângerile cu Polonia, pentru a da posibilitatea următorului selecționer să își alcătuiască echipa pentru preliminariile Campionatului European.

El e un antrenor foarte bun, dar la echipe de club. A avut rezultate remarcabile în Germania și Turcia. Dar nu a antrenat niciodată o echipă națională și a venit într-un fotbal pe care nu-l cunoștea înainte doar cu câteva săptămâni de primul joc oficial. Chiar dacă a afișat un calm la început, după aceea la conferințele de presă s-a văzut agitația lui. Am avut și eu o discuție cu dânsul la început și era destul de dezamăgit de ce a găsit aici”, a spus Duckadam pentru Agerpres.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]