Burleanu dă vina pe conspirații pentru presiunea care există pe Christoph Daum: „Știm cu toți că vor să pună mâna pe FRF și pe națională”

Răzvan Burleanu spune că va lua o decizie în privința selecționerului după ultimul meci din aceste preliminarii, cel cu Danemarca. Pe de altă parte, președintele FRF susține că Daum este supus unor presiuni din partea unor grupuri care au interese la națională.
Burleanu dă vina pe conspirații pentru presiunea care există pe Christoph Daum: "Știm cu toți că vor să pună mâna pe FRF și pe națională"

Răzvan Burleanu spune că va lua o decizie în privința selecționerului după ultimul meci din aceste preliminarii, cel cu Danemarca. Pe de altă parte, președintele FRF susține că Daum este supus unor presiuni din partea unor grupuri care au interese la națională.

Calificarea la CM 2018 este compromisă aproape în totalitate și doar o minune ne mai poate aduce locul de baraj. Este motivul pentru care lui Christoph Daum i se cere tot mai intens demisia. Burleanu spune că va lua o decizie abia după o analiză pe care o va face la finalul acestor preliminarii. Tot atunci expiră și contractul lui Christoph Daum:

„Vom aștepta meciul cu Danemarca, e prea din scurt să faci acum o analiză și să iei o decizie. Cred că a avut (n.r. Christoph Daum) aceasta presiune din primul moment și știa acest lucru. Știa și miza interesele grupurilor, să zicem așa, ilegitime din fotbalul românesc, le cunoștea bine”, a declarat Răzvan Burleanu, potrivit Sport.ro.

Președintele FRF încearcă să mute vina și spune că Daum este victima adversarilor săi. Burleanu susține că există grupuri care vor să pună mâna pe conducerea FRF: „Cu toții știam și aceste interese financiare din spatele echipei naționale și a tuturor care vor să pună mâna sub o formă sau alta fie pe națională, fie pe Federația Română de Fotbal”.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Mărturisirea incredibilă a lui David Popovici, după aurul de la Paris
Mediafax
Cu ce se ocupă acum pensionarul de pe Transfăgărășan? Incidentul deosebit de GRAV care l-a retrogradat din funcție. Avem detalii 💣
Cancan.ro
Cât a plătit un turist pentru 4 nopți în Costinești, lângă Nibiru. Camera i-a surprins pe internauți
Adevarul.ro
Marius Măldărăşanu a susţinut că Andrei Nicolescu a încercat să-l păcălească, iar preşedintele lui Dinamo i-a dat replica: ”Asta a fost istoria”
Orangesport
Cum arăta Bianca Drăgușanu când a apărut prima dată la tv, la emisiunea „Din Dragoste”. Nu avea nicio operație estetică
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Râzi cu lacrimi
Un studiu, în premieră, dezvăluie că doar o oră în plus de somn îi ajută pe studenți să aibă note mai bune
Descopera.ro
650 lei amendă pentru toți pietonii din România care fac acest lucru în timp ce traversează strada, pe zebră. Mulți consideră că este un gest normal, dar legea spune altceva
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Pisicile războinice cuceresc acest joc
Go4Games
Afecțiuni medicale din cauza cărora șoferii pot ajunge la închisoare. Problema e tratamentul, nu boala
Promotor.ro