Nicolae Dică are la dispoziție încă un jucător. Cine și-a făcut apariția pe bancă la amicalul cu Team Regio Arnhem

Lucian Filip a stat pe banca FCSB-ului pentru prima dată în ultimele cinci luni. Mijlocașul de 26 de ani a fost chinuit în ultimii doi ani de accidentări foarte grave.
Nicolae Dică are la dispoziție încă un jucător. Cine și-a făcut apariția pe bancă la amicalul cu Team Regio Arnhem

Lucian Filip și-a făcut apariția în tricoul FCSB-ului, la pauza meciului cu Team Regio Arnhem, după o absență de cinci luni. Mijlocașul de 26 de ani a fost chinuit în ultimii doi ani de accidentări foarte grave.

Amicalul cu Team Regio Arnhem a însemnat și revenirea lui Lucian Filip. Mijlocașul de 26 de ani a fost lăsat pe bancă, însă și-a revenit din punct de vedere fizic. Ultima dată a stat pe bancă a fost la un meci cu CS U Craiova, pe 18 februarie 2017, câștigat de FCSB cu 2-1. Apoi a suferit o ruptură de ligamente și a ratat restul sezonului.

Însă Lucian Filip n-a mai jucat un meci oficiale de mai bine de un an. De vină a fost tot o ruptură de ligamente. Ultimul meci oficial în care a jucat a fost pe 1 mai 2016, când a intrat în minutul 74 al unui meci cu Pandurii.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]