„Cine nu îi lasă să ia campionatul? Înnebunesc, spuneți-mi cine!” Becali s-a enervat în direct și l-a trimis pe Luțu să „afle tot”

George Becali, finanțatorul FCSB, a comentat, miercuri, spusele lui Mirel Rădoi care a scos în evidență faptul că Viitorul, actualul lider al Ligii1, "nu va fi lăsată să câștige campionatul". Fostul europarlamentar s-a arătat surprins de această declarație.
"Cine nu îi lasă să ia campionatul? Înnebunesc, spuneți-mi cine!" Becali s-a enervat în direct și l-a trimis pe Luțu să "afle tot"

George Becali, finanțatorul FCSB, a comentat, miercuri, spusele lui Mirel Rădoi care a scos în evidență faptul că Viitorul, actualul lider al Ligii1, „nu va fi lăsată să câștige campionatul”. Fostul europarlamentar s-a arătat surprins de această declarație.

Viitorul, echipa lui Gheorghe Hagi, conduce clasamentul Ligii 1 cu 26 de puncte, două peste echipa lui Laurențiu Reghecampf, dar teama lui Mirel Rădoi nu e legată de ceea ce se va întâmpla pe teren, ci, mai degrabă în afara sa.

„Îmi place cu joacă Viitorul, mi s-a părut că are o idee de joc, dar mi-e teamă că echipa lui Gică nu va fi lăsată să câștige campionatul, asta este părerea mea”, a spus Rădoi, la Digi Sport. Becali a reacționat în termeni duri la această afirmație a fostului său jucător de la FC Steaua. Finanțatorul vicecampioanei se întreabă cine nu o va lăsa pe Viitorul să ia campionatul și a spus că „l-a pus pe Luțu (n.r. – Ionuț Luțu) să afle”.

Vreau să știu și eu cine nu lasă Viitorul să ia campionatul. L-am pus pe Luțu să afle, pe cuvântul meu de onoare. E posibil să fiu atât de prost, să dorm pe câmp, să fiu pe altă planetă? Cine să nu-l lase pe Hagi să ia campionatul? Cine să facă o coaliție împotriva Stelei? Înnebunesc, spuneți-mi cine!?”, a spus George Becali la DigiSport.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Anunțul momentului! SE RETRAGE din fotbal la 41 de ani, după șase Cupe Mondiale: Am dat TOTUL
Mediafax
DOLIU la Hollywood! Actrița din Godzilla a murit la doar 18 ani
Cancan.ro
Paradoxul imobiliar din România: vânzările scad, dar prețurile cresc. Gabriel Biriș: „Ne așteaptă o ajustare de durată, de circa 5 ani”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cine este iubita lui Lamine Yamal. Ines Garcia Santos a dezvăluit cum l-a cunoscut: "Mi-ar plăcea să vă spun că l-am văzut într-un aeroport sau că ne-am ciocnit unul de altul, dar nu!"
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă: – Aseară, nevastă-mea s-a îmbrăcat în polițistă!
Râzi cu lacrimi
Tot mai mult praf ajunge în Europa. Care este explicația?
Descopera.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
S-a decis înlocuirea actorului principal din serialul God of War. Care este motivul
Go4Games
Update surpriză pentru Tesla în România. Grok vine cu modul 18+ și alte personalități AI
Promotor.ro