A pus mâna pe telefon și a intrat în direct după FCSB – ASA. Șumudică are informații „din interior”: „Asta se întâmplă, ascultați-mă!” Ce a aflat de la jucătorii lui Reghecampf

Marius Șumudică, antrenorul echipei Astra Giurgiu, a declarat că problema la FC Steaua nu o reprezintă pregătirea fizică, așa cum susține finanțatorul George Becali, care consideră că formația antrenată de Laurențiu Reghecampf nu mai arată la fel ca pe vremea preparatorului Thomas Neubert.
A pus mâna pe telefon și a intrat în direct după FCSB - ASA. Șumudică are informații "din interior": "Asta se întâmplă, ascultați-mă!" Ce a aflat de la jucătorii lui Reghecampf

Marius Șumudică, antrenorul echipei Astra Giurgiu, a declarat că problema la FC Steaua nu o reprezintă pregătirea fizică, așa cum susține finanțatorul George Becali, care consideră că formația antrenată de Laurențiu Reghecampf nu mai arată la fel ca pe vremea preparatorului Thomas Neubert.

„În exprimarea unei echipe nu există doar componenta fizică. Eu nu cred că la Steaua problema este una fizică. Ne raportăm prea mult la perioada în care Neubert a fost preparator fizic. Să știți că De Amorim a avut probleme și la Astra în ultimele partide de dinainte să plece de la echipa mea. Steaua nu mi se pare nepregătită fizic, asta e părerea mea în momentul de față. Poate n-au agresivitate, n-au dorință, dar nu e vorba doar de pregătirea fizică”, a declarat Marius Șumudică la Digi Sport.

Tehnicianul echipei Astra Giurgiu a dezvăluit discuțiile pe care le-a avut cu foștii săi elevi, William de Amorin și Fernando Boldrin: „Am vorbit cu Boldrin și De Amorim și mi-au spus că nu se simt nepregătiți fizic. Când ești nepregătit fizic, apar crampe musculare, ascultați-mă”, a mai spus Șumudică.

  • George Becali l-a atacat din nou pe Laurențiu Reghecampf, după ce FC Steaua a făcut doar egal cu ASA Târgu Mureș, scor 1-1, iar patronul vicecampioanei a spus că Thomas Neubert a fost, probabil, secretul succesului lui Reghecampf în primul său mandat la FC Steaua București.

„Nu mi se pare normală ideea că la Astra nu se lucrează deloc fizic. Nu cred că am reușit eu să pregătesc o echipă de fotbal, să am șapte victorii consecutive, să o duc în Europa, să iau un campionat, fără o pregătire fizică exemplară. Trebuia să mi se dea premiul Nobel dacă reușeam asta! Doar cu Anticârcel nu reușeam să-l fac pe Teixeira să joace atât de bine la 36 ani”, a declarat Marius Șumudică.

FC Steaua a acumulat 47 de puncte și se află la patru puncte de liderul Viitorul, înaintea play-off-ului, însă formația antrenată de Gheorghe Hagi are și un meci în minus, disputa de la Cluj, cu CFR. Astra Giurgiu se află pe locul trei în clasament, cu 41 de puncte, iar în ultima etapă a sezonului regulat, va juca pe teren propriu, luni, cu FC Botoșani.

 

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Mărturisirea incredibilă a lui David Popovici, după aurul de la Paris
Mediafax
Cu ce se ocupă acum pensionarul de pe Transfăgărășan? Incidentul deosebit de GRAV care l-a retrogradat din funcție. Avem detalii 💣
Cancan.ro
Cât a plătit un turist pentru 4 nopți în Costinești, lângă Nibiru. Camera i-a surprins pe internauți
Adevarul.ro
Marius Măldărăşanu a susţinut că Andrei Nicolescu a încercat să-l păcălească, iar preşedintele lui Dinamo i-a dat replica: ”Asta a fost istoria”
Orangesport
Cum arăta Bianca Drăgușanu când a apărut prima dată la tv, la emisiunea „Din Dragoste”. Nu avea nicio operație estetică
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Râzi cu lacrimi
Un studiu, în premieră, dezvăluie că doar o oră în plus de somn îi ajută pe studenți să aibă note mai bune
Descopera.ro
650 lei amendă pentru toți pietonii din România care fac acest lucru în timp ce traversează strada, pe zebră. Mulți consideră că este un gest normal, dar legea spune altceva
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Pisicile războinice cuceresc acest joc
Go4Games
Afecțiuni medicale din cauza cărora șoferii pot ajunge la închisoare. Problema e tratamentul, nu boala
Promotor.ro