Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „Se putea mai bine, dar și mai rău!” Prima reacție a lui Șumudică după tragerea la sorți

„Se putea mai bine, dar și mai rău!” Prima reacție a lui Șumudică după tragerea la sorți

"Se putea mai bine, dar și mai rău!" Prima reacție a lui Șumudică după tragerea la sorți

Astra va întâlni foarte probabil FC Copenhaga în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor (danezii s-au impus cu 3-0, în deplasare, în fața lui Crusaders, în prima manșa), iar giurgiuvenii se așteaptă la o dublă extrem de dificilă cu gruparea din Danemarca.

Campioana României a învins-o pe Copenhaga chiar în această vară, scor 1-0, într-o partidă amicală disputată în cantonamentul din Slovenia, însă tehnicianul Marius Șumudică avertizează că cele două confruntări oficiale vor fi mult diferite.

Antrenorul campioanei consideră că Astra putea avea parte de o adversară mai ușoară, însă admite că nu e o tragere la sorți neapărat rea.

Este un adversar dificil, nu se compară ce a fost în partidele amicale cu ce va fi la această dublă. Se putea mai bine, se putea și mai rău, calificarea se va juca pe teren, nu exista niciun adversar ușor„, a declarat Marius Șumudică, imediat după tragerea la sorți, conform site-ului oficial al Astrei.

O reacție similară a avut și președintele Dani Coman, fericit totuși că Astra a evitat adversare precum Olympiacos sau Ludogoreț.

„Vor trata cu maximă seriozitate. Ei se gândesc la primăvara europeană. Se putea și mai rău, cu Olympiacos și cu Ludogoreț, două echipe mai bune decât Copenhaga. Cu Budescu am discutat în urmă cu o oră. Își dorește să revină la noi, depinde de discuțiile pe care le va avea cu chinezii. Șumudică nu poate sta pe bancă nici la meciul de Supercupă. Suspendarea de o lună și trei săptămâni începe de la prima etapă de campionat, de atunci nu poate participa la antrenamente și jocuri. Rămâne la Astra, are toată susținerea noastră. Căutăm un secund, o variantă care să suplinească absența lui”, a declarat oficialul Astrei, la Sport.ro.

 

Parteneri
România – Țara Galilor 2 -1 | Adrian Rus și Florinel Coman au marcat pentru tricolori
Mediafax
Meteorologii Accuweather anunță 9 zile consecutive de furtuni electrice in România. Care sunt orașele afectate
Cancan.ro
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului Constanța în caz de criză?
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată vila luxoasă în care locuiește Mirela Vaida la Snagov. Casa este amplasată lângă pădure și are piscină în curte! A investit o avere
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă supărat: – Bubulino, am aflat că ai amant!
Râzi cu lacrimi
Misterul dispariției mayașilor! De ce au fost abandonate marile orașe ale civilizației antice?
Descopera.ro
Ce calități și ce defecte ai, în funcție de ora exactă la care te-ai născut. Expertiza numerologului Mihai Voropchievici
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Cum puteți juca turneul final al Campionatului Mondial de fotbal în EA SPORTS FC 26. România nu lipsește
Go4Games
Dacia Solenza II: Un SUV electric urban pentru nostalgici? Ce dotări ar putea avea și cât ar costa în 2026
Promotor.ro