Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Kharja lămurește contrele Rădoi – Reghe: „Nu sunt stupid să spun că mi-am revenit complet după accidentare. Nu e normal ca Steaua, cu jucătorii pe care îi are, să rateze două trofee”

Kharja lămurește contrele Rădoi – Reghe: „Nu sunt stupid să spun că mi-am revenit complet după accidentare. Nu e normal ca Steaua, cu jucătorii pe care îi are, să rateze două trofee”

Problemele date de ratarea obiectivelor provoacă reacții negative în lanț la Steaua. Disputa celor din staff-ul campioanei cu Astra Giurgiu este doar un aspect care trădează probleme mai mari în interior, așa cum lasă să se înțeleagă declarațiile făcute de Houssine Kharja la conferința de presă de azi. Mijlocașul folosit titular în echipa de bază după foarte mult timp tocmai la egalul cu Dinamo din Cupa României a avut declarații acide după ce Mirel Rădoi, cel care l-a adus la Steaua, s-a declarat mirat de faptul că marocanul nu joacă mai mult.
Kharja lămurește contrele Rădoi - Reghe: "Nu sunt stupid să spun că mi-am revenit complet după accidentare. Nu e normal ca Steaua, cu jucătorii pe care îi are, să rateze două trofee"

Motiv de contre între fostul și actualul antrenor al Stelei, marocanul Houssine Kharja a avut o poziție tranșantă la conferința de presă organizată azi cu prilejul apropierii partidei campioanei cu Viitorul. Mijlocașul a fost folosit titular contra lui Dinamo, iar prestația sa l-a făcut pe Mirel Rădoi să se întrebe public care sunt motivele pentru care Kharja nu joacă mai des. 

Nu e o situație bună să fii pe bancă. Nimeni nu e fericit când nu joacă titular. Dar trebuie să acceptăm deciziile antrenorului și atunci când se apelează la noi, să profităm de oportunități. Am avut o accidentare foarte urâtă, la care cei mai mulți dintre fotbaliști lipsesc 6-7 luni. Eu am revenit foarte repede, după doar 3 luni. E stupid să spun că după 3 luni de inactivitate sunt la cel mai bun nivel al meu. Antrenorul nu a avut foarte multe oportunități să îmi permită să joc, îi respect deciziile„, a spus Kharja potrivit DigiSport.

Jucătorii trebuie să își analizeze prestațiile, să vadă unde au greșit în acest an. Nu e normal ca Steaua, la jucătorii pe care îi are, să rateze două trofee. Aveam toate condițiile să luăm titlu, dar l-am ratat și trebuie să vedem de ce. Avem cele mai bune condiții din România, noi suntem principalii vinovați. Bine, matematic mai sunt șanse, eu sper până la capăt„, a mai spus fotbalistul marocan care a vorbit în final și despre viitorul său: „Deocamdată mă gândesc să îmi ajut echipa, contractul meu se încheie pe 31 august după terminarea preliminariilor Champions League„.

Parteneri
Hagi, înainte de meciul cu Țara Galilor: Echipă foarte agresivă
Mediafax
S-a aflat adevărul despre drona care a explodat în urmă cu doar câteva minute la Constanța! Ce au găsit autoritățile române atașat de ea
Cancan.ro
Bruiaj GPS masiv înregistrat în zona portului Constanța în ultimele 24 de ore. Litoralul românesc, printre cele mai afectate din Europa
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Operația estetică pe care Gina Pistol și-a făcut-o după ce a devenit mamă. Apariție sexy și senzuală! Ultima transformare prin care a trecut
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă supărat: – Bubulino, am aflat că ai amant!
Râzi cu lacrimi
Un studiu arată ce se întâmplă în creier în timpul unui concert live
Descopera.ro
Milionarul și-a recuperat cu executorul judecătoresc Rollsul și acaretele de la fosta! Despărțire-ȘOC în showbiz
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Cum puteți juca turneul final al Campionatului Mondial de fotbal în EA SPORTS FC 26. România nu lipsește
Go4Games
Ce mai uită lumea în taxi-uri? De la jucării, la bile de bowling
Promotor.ro