Acasa » Alte Sporturi » Handbal » Dinamo – Aalborg 28-25! „Câinii” rămân în cursa de calificare pentru sferturile Cupei EHF

Dinamo – Aalborg 28-25! „Câinii” rămân în cursa de calificare pentru sferturile Cupei EHF

Dinamo București a învins, la Buzău, pe Aalborg, cu 28-25, în grupa A din Cupa EHF la handbal masculin. Cu acest succes, bucureștenii au șanse mari la calificarea în sferturile competiției.
Dinamo - Aalborg 28-25! "Câinii" rămân în cursa de calificare pentru sferturile Cupei EHF

Dinamo București a învins, la Buzău, pe Aalborg, cu 28-25, în grupa A din Cupa EHF la handbal masculin. Cu acest succes, bucureștenii au șanse mari la calificarea în sferturile competiției.

După egalul din Danemarca din urmă cu o săptămână, Dinamo București a obținut o victorie ce o menține în cărțile calificării pentru un loc în sferturile de finală. Handbaliștii pregătiți de Eliodor Voica și Sebastian Bota au condus ostilitățile în prima repriză, pe care au încheiat-o cu un avantaj de cinci goluri, 17-12. Repriza secundă a aparținut tot dinamoviștilor, chiar dacă Aalborg a încercat să reducă diferența. S-a terminat 28-25, iar după acest succes, Dinamo București acumulează 5 puncte și este pe locul doi în grupa A, în spatele germanilor de la Magdeburg.

Următorul joc al alb-roșiilor va avea loc, pe teren propriu, pe 20 martie, în compania spaniolilor de la Granollers.

Parteneri
Aceasta e fișa de vot! Cum au notat membrii juriului din Moldova prestația Alexandrei Căpitănescu
Mediafax
Noi informații despre Alexandru, băiețelul de 5 ani găsit în pădure după 48 de ore. ANUNȚUL făcut de medici
Cancan.ro
O româncă de 17 ani, protagonista uneia dintre cele mai spectaculoase campanii publicitare internaționale alături de Usain Bolt
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Elena Udrea, imagine rară din sala de fitness. Cum s-a fotografiat în colanți, la 52 de ani
Ce se întâmplă, doctore?
EXCLUSIV – DOCUMENTE | România, bună de plată cu 340 de milioane de lei, după ce Compania de Drumuri a pierdut un arbitraj cu italienii de la Pizzarotti pe Lotul 1 al Autostrăzii Sebeș – Turda
Economedia
Bancuri cu şoferi: – Ți-am zis că nu e ok cu BMW-ul pe linia de tramvai...
Râzi cu lacrimi
„Cine a înșelat o dată, va înșela mereu”: Un studiu amplu dezvăluie secretele infidelității
Descopera.ro
Vlad Țurcanu, directorul Teleradio Moldova, a DEMISIONAT după scandalul voturilor de la Eurovision 2026
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Event epic pentru jucătorii de World of Tanks
Go4Games
Codul Rutier 2026: Trebuie să faci ITP la motocultor dacă circuli cu el pe drumurile publice?
Promotor.ro