Lovitură importantă dată de Botoșani pe piața transferurilor: „Vreau să joc în cupele europene”

Lovitură importantă dată de Botoșani pe piața transferurilor: "Vreau să joc în cupele europene"

Atacantul lituanian Deivydas Matulevicius a declarat, luni, că a ales să revină în România și să joace la FC Botoșani deoarece vrea să evolueze din nou în Europa League, transmite corespondentul Mediafax.

„Mă bucur că m-am întors în România după șase luni. Mi-am dorit să vin la Botoșani.Vreau să joc cu FC Botoșani în cupele europene și să înscriu cât mai multe goluri. Am mai jucat la Pandurii, unde a fost o perioadă bună, mai ales că am jucat și în Europa League”, a spus Deividas Matulevicius.

Noul jucător al formației FC Botoșani a precizat că a avut probleme în Kazakhstan: „A fost greu, pentru că nu a ieșit așa cum am vrut eu. Au fost probleme la Tobol Kostanay. Mi-am reziliat contractul pentru că voiam să joc din nou în Europa și să fiu în formă. Acum, vreau să-mi ajut echipa și să fiu din nou atacantul care înscrie multe goluri.”

Atacantul lituanian de 26 de ani, Deivydas Matulevicius, a mai jucat pentru echipele Interas-AE Visaginas (Lituania), Vilnius (Lituania), Odra WodzisÅ‚aw (Polonia), Žalgiris Vilnius (Lituania), Cracovia (Polonia), Pandurii Târgu Jiu și Tobol (Kazahstan).

Sursa: MEDIAFAX

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]