VIDEO | Maria Șarapova și Muhammad Ali apar în noua reclamă Porsche. Cum ar arăta un meci Șarapova vs Șarapova

Povestea videoclipului este despre ideea de a fi cel mai bun în ceea ce faci, lucru care se poate întâmpla doar atunci când te întreci pe tine însuți.
Alexandru Tăcină
VIDEO | Maria Șarapova și Muhammad Ali apar în noua reclamă Porsche. Cum ar arăta un meci Șarapova vs Șarapova

Noua reclamă a constructorului de automobile Porsche are în prim-plan trei campioni ai sportului mondial: Maria Șarapova (Rusia, tenis), Muhammad Ali (SUA, Box) și Magnus Carlsen (Norvegia, șah). Povestea videoclipului este despre ideea de a fi cel mai bun în ceea ce faci, lucru care se poate întâmpla doar atunci când te întreci pe tine însuți. Ținând cont că Șarapova, Ali, jucat de o „clonă” din tinerețe, și Carlsen au fost sau încă sunt cei mai buni în domeniile lor de activitate, aceștia interpretează atât rolul propriu, cât și pe cel al adversarilor.

Reclama vrea să scoată în evidență faptul că noul Porsche 911 nu a fost construit ca urmare a unei competiții cu ceilalți rivali de pe piață, ci datorită întrecerii propriilor idei. Maria Șarapova, locul 4 din clasamentul WTA, este ambasadorul global al Porsche începând cu anul 2013, iar înțelegerea dintre cele două părți se întinde până la finalul lui 2016.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]