Galatasaray a câștigat pentru a 16-a oară Cupa Turciei

Echipa Galatasaray a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 3-2, formația Bursaspor, și a câștigat pentru a 16-a oară Cupa Turciei, informează tff.org.
Galatasaray a câștigat pentru a 16-a oară Cupa Turciei

Echipa Galatasaray a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 3-2, formația Bursaspor, și a câștigat pentru a 16-a oară Cupa Turciei, informează tff.org.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Burak Yñlmaz, în minutele 40, 48 și 60.

Pentru Bursaspor au înscris Jose Fernandao ’27 (penalti) și Volkan Șen ’57.

Potrivit ntv.com.tr, în prima repriză a avut loc un incident, protagoniști fiind fotbaliștii Sabri Sarioglu și Felipe Melo de la Galatasaray. Melo i-a reproșat lui Sarioglu la o fază că a dat o pasă greșită, iar acesta a reacționat cu o replică dură. Conflictul a escaladat, la un moment dat Sarioglu prinzându-l pe Melo de bărbie, iar acesta din urmă lovindu-și colegul de echipă. Cei doi s-au calmat după intervenția unui oficial al clubului din Istanbul.

Galatasaray a câștigat în sezonul 2014/2015 și campionatul Turciei.

Mediafax

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]