Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Bărboianu „este foarte relaxat” după vizita lui Negoiță la DNA. „A primit această veste cu bucurie”. Planurile fundașului împotriva fostului patron

Bărboianu „este foarte relaxat” după vizita lui Negoiță la DNA. „A primit această veste cu bucurie”. Planurile fundașului împotriva fostului patron

Declarațiile date săptămâna trecută de Ionuț Negoiță, acționarul lui Dinamo, potrivit cărora Ștefan Bărboianu nu și-ar fi apărat corect șansele contra Stelei, în partida încheiată 3-1 acum două etape, nu au fost doar o cacealma.
Bărboianu "este foarte relaxat" după vizita lui Negoiță la DNA. "A primit această veste cu bucurie". Planurile fundașului împotriva fostului patron

Declarațiile date săptămâna trecută de Ionuț Negoiță, acționarul lui Dinamo, potrivit cărora Ștefan Bărboianu nu și-ar fi apărat corect șansele contra Stelei, în partida încheiată 3-1 acum două etape, nu au fost doar o cacealma.

Așa cum ProSport a aflat în exclusivitate, numărul unu din Ștefan cel Mare a mers de bunăvoie la DNA pentru a le oferi procurilor datele pe care le deține în legătură cu acest caz, dar și cu partide din trecut în care Bărboianu ar fi comis gafe la comandă.

Chiar dacă patronul lui Dinamo pare decis să facă tot ce depinde de el pentru a își argumenta acuzele din conferința de presă, Bărboianu nu are emoții. Prin vocea lui Dan Idiță, avocatul său, acesta a transmis că este bucuros că Negoiță a mers mai departe cu demersul său, doar așa putându-se afla adevărul.

Salutăm acest demers, ne bucurăm că domnul Negoiță l-a făcut. Am vorbit cu jucătorul și este foarte relaxat din acest punct de vedere. Considerăm că DNA este o instituție serioasă și credibilă și este bine că e implicată în acest caz.

Absolut de nimic nu se teme. Este foarte relaxat și a primit această veste chiar cu bucurie, pentru că este un alt mod de a-și dovedi nevinovăția și de a dovedi că cele afirmate de domnul Negoiță nu pot fi probate„, a explicat avocatul lui Bărboianu, într-o intervenție la DigiSport.

Bărboianu este decis oricum să sesizeze la rândul său organele abilitate, pentru că declarațiile lui Ionuț Negoiță nu doar că sunt în opinia sa neadevărate, dar aduc și un grav prejudiciu de imagine.

Urmează ca jucătorul să formuleze o acțiune în fața instanțelor civile și o sesizare la Comisia de Disciplină, pentru că declarațiile domnului Negoiță fac și obiectul articolului 52 din regulamentul diciplinar al FRF.

De altfel, am observat că și secretarul general al FRF, domnul Chivorchian, a afirmat că FRF s-a autosesizat și urmează să inițieze, la rândul său, un demers în fața Comisiei de Disciplină„, a mai spus apărătorul fotbalistului.
 

Parteneri
Surpriză uriașă la Roland Garros. O jucătoare poloneză o elimină pe cea 22-a favorită
Mediafax
Ce arată analizele toxicologice în cazul lui Vlad Verdeș, tânărul care și-a înjunghiat mortal tatăl polițist. Martorii spuneau că e posedat!
Cancan.ro
Nopți albe în nordul Capitalei din cauza avioanelor. CNAB: „Aeroportul Băneasa are program de 24 de ore”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
Pensii mai mici cu 480 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România afectați și care este condiția
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro