Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Șumudică ia la Chiajna al treilea jucător de la FC Brașov în această iarnă

Șumudică ia la Chiajna al treilea jucător de la FC Brașov în această iarnă

Alexandru Vagner a ajuns la un acord cu conducerea echipei FC Brașov și și-a reziliat contractul. Conform Monitorul Expres, fundașul va semna cu Concordia Chiajna, acolo unde va da peste foștii săi coechipieri, Madeira și Grigorie
Șumudică ia la Chiajna al treilea jucător de la FC Brașov în această iarnă

Concordia Chiajna profită din plin de problemele financiare ale echipei FC Brașov. După transferurile mijlocașilor Bruno Madeira (31 de ani) și Ștefan Grigorie (33 de ani), gruparea ilfoveană mai ia un jucător de la „stegari”.

Alexandru Vagner (25 de ani, foto mic) a ajuns la un acord cu conducerea echipei FC Brașov și și-a reziliat contractul. Conform publicației Monitorul Expres, fundașul va semna cu Concordia Chiajna, acolo unde va da peste foștii săi coechipieri, Madeira și Grigorie.

„Pe Vagner l-am dorit foarte mult la Chiajna și sunt convins că va confirma așteptările mele. Vagner va face parte din lotul pe care îl vom deplasa în cantonamentul din Cipru”, a spus Șumudică pentru sursa citată.

Vagner va părăsi cantonamentul din Antalya, acolo unde plecase de duminică, iar de miercuri va pleca alături de Concordia Chiajna în stagiul de pregătire din Cipru.

Miercuri, amical cu o echipă georgiană

FC Brașov va disputa miercuri prima partidă de pregătire a stagiului din Turcia. Începând cu orele 16:30, „stegarii” vor întâlni ocupanta poziției a șaptea din prima ligă georgiană, FC Șikura Sașkere. La Belek, jucătorii au parte de câte două antrenamente pe zi.

„Sunt plăcut surprins de modul în care băieții se prezintă la ședințele de pregătire. Sunt antrenamente bune, în care am văzut atitudine și concentrare exemplare din partea echipei. Sper ca, la finalul stagiului, să fim la nivelul pe care îl așteaptă Vjeko și vom începe bine returul”, a declarat Constantin Zotta, conducătorul executiv al echipei FC Brașov.

 

Parteneri
UEFA a suspendat pe viață un antrenor care filma sportivele cu camere ascunse. Ce au descoperit anchetatorii
Mediafax
Cine era Amalia, doctorița moartă pe DN52. Femeia ar fi fost lovită cu mașina intenționat
Cancan.ro
Gelu Voican Voiculescu și-a dat fiica în judecată după ce i-a vândut fictiv un conac ca să scape de executarea RAPPS. Ce a decis instanța
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Tonciu, senzuală în costum de baie. Imagini de senzație cu bruneta din vacanță! S-a văzut aproape tot prin bikini
Ce se întâmplă, doctore?
EXCLUSIV: Reformele și proiectele din PNRR rămân sub supraveghere până la 5 ani după ultima plată. Bruxelles-ul poate face controale, verificări și audituri
Economedia
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Râzi cu lacrimi
O coliziune de proporții a lovit Calea Lactee!
Descopera.ro
Nu a luat 150.000 euro! Câți bani a primit Dumbo de fapt, de la Pro TV, pentru că a câștigat Desafio: Aventura
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Oficial: când se lansează noul joc al seriei World of Tanks
Go4Games
Droguri ascunse în bidoane de ulei și vândute la un service auto din Iași. „Vulcanizarea” costa între 500 și 1.000 de lei
Promotor.ro