VIDEO | La 36 de ani, Di Natale a fost eroul lui Udinese în meciul de Cupă cu Ternana. Atacantul a marcat toate cele 5 goluri ale echipei sale

Dacă în urmă cu câteva luni spunea că se va retrage, Di Natale a revenit în forță. Atacantul, care va împlini 37 de ani pe 13 octombrie, a fost eroul lui Udinese în meciul din Cupa Italiei cu Ternana, scor 5-1. Atacantul a marcat toate golurile formației sale, cel de-al patrulea fiind de generic, Di Natale marcând cu un lob din careu.
VIDEO | La 36 de ani, Di Natale a fost eroul lui Udinese în meciul de Cupă cu Ternana. Atacantul a  marcat toate cele 5 goluri ale echipei sale

Dacă în urmă cu câteva luni spunea că se va retrage, Di Natale a revenit în forță. Atacantul, care va împlini 37 de ani pe 13 octombrie, a fost eroul lui Udinese în meciul din Cupa Italiei cu Ternana, scor 5-1. Vârful a înscris toate golurile formației sale, cel de-al patrulea fiind de generic, Di Natale marcând cu un lob din careu.

Di Natale joacă la Udinese din anul 2004, echipă pentru care a marcat 175 de goluri în 329 de meciuri în Serie A. În total, atacantul a marcat în campionatul italian 242 de goluri în 550 de meciuri.

11 goluri a marcat Di Natale pentru naționala Italiei în 42 de meciuri

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]