LIVE BLOG CM 2014, ziua 23 | Olanda – Costa Rica 4-3 la penalty-uri. Bryan Ruiz și Umana au ratat, iar Olanda merge în semifinale unde o va întâlni pe Argentina

LIVE BLOG CM 2014, ziua 23 | Olanda - Costa Rica 4-3 la penalty-uri. Bryan Ruiz și Umana au ratat, iar Olanda merge în semifinale unde o va întâlni pe Argentina

SFERTURI DE FINALĂ‚ (AZI)

Argentina: Romero – Zabaleta, Demichelis, Garay, Basanta – Biglia, Mascherano, Di Maria (Perez 32) – Lavezzi (Palacio 71), Messi, Higuain (Gago 81)
Belgia: Courtois – Alderweireld, van Buyten, Kompany, Veronghen – Witsel, Fellaini, De Bruyne – Mirallas (Mertens 59), Origi (Lukaku 59), Hazard (Chadli 75)

Olanda: Cillessen (Krul 120) – Kuyt, Vlaar, De Vrij, Martins Indi (Huntelaar 106), Blind – Wijnaldum, Sneijder, Depay (Lens 76) – Robben, Van Persie
Costa Rica: Navas – Gamboa (Myrie 79), Acosta, Gonzalez, Umana, Diaz – Ruiz, Borges, Tejeda (Cubero 97), Bolanos – Campbell (Urena 66)

01:53 Acesta a fost live blog-ul pe ziua de astăzi. Vă așteptăm la semifinale, marți și miercuri!

Marți
BraziliaGermania, ora 23:00

Miercuri
Olanda – Argentina, ora 23:00

Astăzi am avut două meciuri foarte echilibrate, în care golurile au fost puține. Argentina a eliminat Belgia cu un gol reușit de Higuain în primele zece minute, iar Olanda a trecut de Costa Rica la penalty-uri, după un meci în care echipa din America Centrală a dat o lecție de cum ar trebui să se apere echipele mici în fața marilor forțe ale lumii. Atât pentru astăzi. Noapte bună!

01:48 Olanda merge în semifinale după un meci de infarct! Elevii lui Van Gaal nu au reușit să înscrie în cele 120 de minute regulamentare, meciul a mers la penalty-uri, unde inspirația antrenorului olandez și-a spus cuvântul. Acesta l-a introdus pe teren pe Tim Krul în ultimul minut, iar goalkeeper-ul lui Newcastle a salvat loviturile lui Bryan Ruiz și Umana.

Costa Rica este eliminată în aplauzele spectatorilor prezenți, deși jocul echipei nu a fost cel mai spectaculos

01:35 Fluier final! Avem penalty-uri

01:34 Van Gaal îl scoate pe Cillessen și îl bagă pe Krul. Olanda se pregătește de penalty-uri

01:31 BARĂ‚Ă‚Ă‚Ă‚Ă‚Ă‚Ă‚ SNEIJDER! Olanda este blestemată! Wesley Sneijder șutează din marginea careului, dar mingea lovește transverala, mingea revine la Robben, dar acesta trage direct în Huntelaar. Mai este un minut!

01:29 OCAZIE URIAȘĂ‚ PENTRU COSTA RICA! Urena se distrează cu fundașii olandezi, dar șutul său este respins cu piciorul de Cillessen. Imediat acțiunea se mută la poarta cealaltă, dar șutul lui Robben este respins de Gonzalez

01:25 Pe marginea terenului antrenorul de portari al Olandei îl pregătește pe Tim Krul, goalkeeper-ul lui Newcastle. Să ne așteptăm ca Van Gaal să îl scoată pe Cillessen în orice moment

01:21 Olandezii atacă, dar fără orizont. Jocul batavilor se bazează pe sclipirile lui Robben și pe forța lui Huntelaar. Mai sunt zece minute până la loviturile de la 11 metri, iar acolo orice se poate întâmpla. Până în acest moment, Olanda a ajuns de patru ori în prelungiri în istoria Mondialului. De trei ori au fost învinși în minutele suplimentare și o dată au pierdut la penalty-uri.

01:15 Se încheie prima repriză de prelungiri! Dacă la început credeam că ar fi o minune ca naționala statului Costa Rica să scape fără gol, acum credem că este imposibil ca Olanda să înscrie măcar o dată. Ca o statistică după 105 minute. Costa Rica nu a reușit niciun șut pe poarta lui Cillessen și a avut niciun corner

01:01 Ocazie mare pentru Olanda! Vlaar reia cu capul o centrare a lui Robben, dar Navas se arcuiește și respinge în corner. În faza imediat următoare, portarul costarican se izbește de un adversar și acuză dureri la picior. În acest moment, Navas are un procentaj al mingilor parate de 90,9%

00:58 Încep prelungirile meciului. Olanda nu a reușit să deschidă apărarea Costa Ricăi în cele 90 de minute și este foarte aproape de a ajunge la penalty-uri cu o echipă care nu a tras niciun șut către poarta lui Cillessen

00:52 Meciul merge în prelungiri!

00:50 OCAZIE URIAȘĂ‚ PENTRU OLANDA! Daley Blind centrează în careu, mingea se scurge prin fața porții fără ca niciun atacant olandez să o atingă, ajunge la Van Persie, dar șutul acestuia este respins de pe linia de porții de Tejeda

00:41 Ocazie pentru Olanda! Robben centrează de pe dreapta, mingea nu este îndepărtată de fundașii costaricani, ajunge la Van Persie, dar șutează puternic, dar Keylor Navas este la post. Este a 19-a paradă la acest Mondial pentru portarul costarican

00:39 BARĂ‚Ă‚Ă‚Ă‚Ă‚Ă‚Ă‚Ă‚Ă‚! Wesley Sneijder a executat o lovitură de pe partea stângă, dar mingea a lovit bara din dreapta lui Keylor Navas. Nu era suficient că portarul costarican era în formă, îl ajută și norocul.

00:33 Privim meciul la televizor, vedem o echipă a Costa Ricăi care se apară cu aproape toți jucătorii și o echipă a Olandei care ezită să atace cu mai mult de patru fotbaliști. Noi înțelegem că după acest turneu Van Gaal pleacă la Manchester United, dar nu credeam niciodată că este un antrenor fricos. Mai ales că două reprize de prelungiri nu i-ar ajuta deloc pe olandezi. S-ar acumula obseală, iar Messi tocmai asta așteaptă

00:23 Costa Rica reușește să mai creeze un meci aproape imposibil de privit. După optimile cu Grecia, 1-1, și remiza albă cu Anglia, din grupe, costaricanii mai dau o mostră despre cum se practică cel mai urât fotbal de pe fața pământului. Nu încercăm să luăm din meritele fotbaliștilor din America Centrală, dar sperăm din suflet să nu mai avem parte de așa ceva la un Campionat Mondial

00:11 Având în vedere că pe Arena Fonte Nova nu se întâmplă nimic notabil, revenim cu o veste tristă pentru fanii Argentinei. Accidentarea lui Angel Di Maria nu este gravă, dar este suficient de serioasă încât să îl țină pe mijlocaș în afara terenului pentru restul Campionatului Mondial. Știrea vine din presa spaniolă.

00:03 A început repriza a doua. Să sperăm că vom vedea și goluri!

23:57 Olanda nu este genul de echipă care să își asume prea multe riscuri. În ultimele șapte meciuri de la Campionatul Mondial, olandezii nu au condus niciodată la pauză. Chiar și așa, au câștigat șase din aceste partide, singura pierdută fiind cea cu Spania, din finala din 2010.

23:47 Se încheie prima repriză! Ca un rezumat, vă spunem că Olanda a încercat mai mult decât adversara sa. Dar nu vă lăsați păcăliți, pentru că echipa din America Centrală nu a încercat absolut deloc. Este un meci în care formația mai mica speră că favorita nu va reuși să înscrie timp de 120 de minute, iar la penalty-uri se poate întâmpla orice. În 2004, grecilor le-a mers…

Apropo, selecționerul Costa Ricăi, Jorge Luis Pinto este asemănat cu Jose Mourinho.

23:45 În primele 45 de minute, Olanda a reușit să paseze mai mult decât a reușit în întreaga partidă cu Chile. Mai exact, batavii au plimbat mingea de 228 de încercând să găsească un spațiu în apărarea costaricană, dar fără rezultat

23:39 Keyloooooooooor Navas! Goalkeeper-ul din Costa Rica este hotărât să facă un meci mare în această seară și respinge în corner lovitura liberă executată aproape perfect de Wesley Sneijder. În primele 40 de minute, portarul costarican a reușit patru intervenții foarte bune pentru echipa sa

23:29 Memphis Depay trece și el pe lângă deschiderea scorului, fiind blocat de Navas. În acest moment, portarul Costa Ricăi a ajuns la un procentaj al paradelor de 89%, fiind printre cei mai buni de la acest turneu final.

23:21 Vine și prima ocazie! Van Persie șutează în Keylor Navas, mingea revine la Sneijder, dar șutul acestuia e slab și prins cu ușurință de goalkeeper-ul costarican.

23:20 Nimic spectaculos pe Arena Fonte Nova. Cele două echipe fac un joc de tatonare, fără prea multe riscuri. După primele 20 de minute putem spune că olandezii cedează deliberat centrul terenului doar pentru a-i scoate pe costaricani din propria jumătate.

23:10 Olandezii au pus stăpânire pe acest început de meci și pasează foarte mult. Din păcate pentru ei, pasele sunt destul de dese în defensivă și mai puțin reușite în ofensivă. Costa Rica se apără cu toată echipa!

23:02 Să nu ne mirăm dacă olandezii vor vorbi spaniolă atunci când vor ajunge acasă. Este pentru a patra oară când echipa lui Van Gaal întâlnește la acest Mondial o țară vorbitoare de limba spaniolă, după Spania, Chile și Mexic. Suntem siguri că pentru Van Persie „no es ningun problema”

23:00 A început partida!

22:55 Se cântă imnurile celor două țări. E bine că la olandezi au scurtat mult. Cele 15 strofe ar fi dat peste cap tot programul meciului. În aproximativ două ore vom afla ultima semifinalistă a acestui Campionat Mondial. Recapitulăm! Marți vom avea Brazilia – Germania, fără Neymar și Thiago Silva, iar miercuri Argentina – Olanda / Costa Rica

22:48 Omul care a adus-o pe Olanda în sferturile de finală, Klaas Jan Huntelaar este doar rezervă în această seară. Atacantul lui Schalke a pasat decisiv la golul egalizator înscris de Sneijder și a înscris golul victoriei cu Mexic. Fanii olandezi au mare încredere că vârful de atac poate fi folositor și din această postură. Poza de mai jos spune totul.

22:38 Bryan Ruiz este unul dintre cei mai periculoși fotbaliști din echipa Costa Ricăi. Atacantul a înscris de două ori și a creat alte șapte ocazii de gol la acest Campionat Mondial. În mod sigur, Louis Van Gaal i-a pregătit un tratament special

22:27 Avem speranțe că meciul din această seară va fi unul cu multe goluri. Nu de alta, dar pe Arena Fonte Nova, acolo unde se va disputa Olanda – Costa Rica, s-au înscris cele mai multe goluri, media pe meci fiind de 4,8.

Ce meciuri s-au disputat pe Arena Fonte Nova:

Spania – Olanda 1-5
Germania – Portugalia 4-0
ElvețiaFranța 2-5
BosniaIran 3-1
Belgia – SUA 2-1 (după prelungiri)

22:19 Olanda a câștigat 10 din ultimele 11 meciuri la Campionatul Mondial. Din păcate pentru batavi, singurul meci pe care nu au reușit să îl câștige a fost finala din 2010, contra Spaniei, pierdută, 0-1, după prelungiri. Tocmai din acest motiv credem că Iniesta nu este foarte iubit pe teritoriul Olandei

22:08 Van Gaal surprinde prin titularizarea lui Memphis Depay. Mijlocașul Olandei a înscris două goluri la acest Mondial, contra lui Chile și a Australiei. Citește povestea acestuia accesând link-ul de mai jos.

21:45 Echipele de start:

21:42 „Visul acestui grup și al unei națiuni de 40 de milioane de locuitor rămâne viu!”, a scris Pablo Zabaleta pe contul de twitter la finalul partidei. Atașat a pus o poză de grup realizată în vestiarul Argentinei, imediat după încheierea partidei

21:39 De ce e periculos ca atacanții tăi să rateze ocazii mari? Sabella a fost la un de un accident chiar în spațiul tehnic după ce Higuain a lovit bara în minutul 55. Să nu uităm că vorbim de un bărbat de 59 de ani

21:35 Un scurt preview pentru meciul de la ora 23:00, Olanda – Costa Rica. E clar că echipa din America Centrală are cea mai frumoasă poveste de la acest Mondial și este una dintre cele cinci care poate pleca acasă cu trofeul, dar Olanda nu vrea să rateze șansa de a ajunge din nou în finala turneului. S-a întâmplat și acum patru ani, dar a pierdut în prelungiri, cu Spania.

21:30 După ce în primele patru meciuri ale Argentinei, Leo Messi a fost desemnat Omul Meciului, a venit și rândul lui Gonzaloooooo Higuain! Atacantul lui Napoli a jucat 81 de minute, a trimis trei șuturi către poarta lui Courtois și a pasat de 29 de ori. Suficient pentru țara sa, care merge în semifinale

21:19 Cam ăsta a fost planul belgienilor împotriva lui Messi. Problema lor a fost că Messi e obișnuit cu astfel de situații, iar Higuain se bucură mereu de niște spațiu liber în marginea careului

21:10 Marc Wilmots s-a recunoscut învins, dar știe care a fost motivul pentru care echipa sa nu a mers mai departe: „Am fost echipa mai bună pe durata întregului joc, dar, din păcate pentru noi, cel mai bun jucător din lume a jucat la ei, nu la noi. Nu este decepție să pierzi în sferturile de finală. Oricând poți pierde în fața Argentinei”

21:04 Egalitate aproape perfectă dacă privim statistica partidei. Totuși, Argentina merge în semifinale și are marea șansă de a juca finala împotriva marei rivale, Brazilia, în cazul în care cei din urmă vor elimina Germania

20:53 Fluier final! Argentina merge în semifinalele competiției, unde va întâlni învingătoarea dintre Olanda și Costa Rica. Golul sud-americanilor a fost marcat de Gonzalo Higuain în minutul 8. Argentinienii au mai avut ocazii mari prin același Higuain, dar bara s-a opus șutului său din minutul 55. Spre final, Messi putea majora diferența, dar Courtois a parat incredibil în poziție de unu-la-unu cu atacantul Barcelonei. Astfel, Argentina ajunge în semifinalele Mondialului după o pauză de 24 de ani.

20:51 Messi scapă singur cu Thibaut Courtois, dar nu reușește să îl învingă. Portarul Belgiei fără gol primit de opt meciuri în fața superstarului argentinian.

20:49 S-au dictat cinci minute de prelungiri. Cifrele spun că Argentina a trimis ultimul șut pe poarta lui Courtois în minutul 8 și ultimul șut spre poarta belgiană în minutul 55

20:41 O statistică interesantă. Toate cele trei goluri marcate de Argentina împotriva Belgiei la Campionatul Mondial au fost înscrise de fotbaliști care aparțin de SSC Napoli. Primele două au fost marcate de Maradona, iar al treilea de Higuain

20:32 Interesantă decizia lui Marc Wilmots de a-l scoate pe Eden Hazard. Chiar dacă nu a impresionat în acest meci, superstarul belgian e printre puținii care poate decide o fază de unul singur. În locul său a intrat Chadli, un fotbalist tehnic, dar nu foarte rapid

20:24 În continuare 1-0 pentru Argentina, dar nimic nu este pierdut. La acest Campionat Mondial, Belgia nu a înscris în niciun meci înainte de minutul 70, semn că europenii reușesc să rămână proaspeți chiar și la finalul partidei

20:18 Marc Wilmots schimbă liniile. Romelu Lukaku și Mertens intră în locul lui Origi și Mirallas. Să nu uităm că Lukaku este cel care a schimbat fața echipei în optimile de finală contra Statelor United. Intrat în minutul 91, atacantul lui Everton a pasat la golul lui De Bruyne și l-a marcat pe al doilea

20:16 Organizatorii au anunțat că la meci sunt prezenți 68.551 de spectatori. E foarte bine având în vedere că stadionul Mane Garrincha, cel pe care se joacă acest meci, nu va mai fi folosit după Mondial pentru că în orașul Brasilia nu există nicio echipă de fotbal

20:12 Higuaiiiiiiiiin! Atacantul Argentinei trece pe lângă majorarea scorului. Vârful de atac a trecut ușor de Kompany după ce i-a strecurat mingea printre picioare, iar singur cu Thibaut Courtois a lovit bara transversală!

20:11 Unele lucruri nu se schimbă niciodată. Imaginea din stânga este surprinsă la meciul din această seară, iar cea din dreapta este de la Mondialul din 1986, din meciul Argentina – Belgia

20:09 Ocazie mare pentru Higuain. Atacantul a pătruns în careul Belgiei, a șutat la colțul scurt, dar mingea a fost deviată de Van Buyten în corner. Sud-americanii presează în debutul reprizei secunde. Belgia nu are replică!

20:00 A început repriza a doua. Învingătoarea acestui sfert de finală o va întâlni pe învingătoarea dintre Olanda și Costa Rica, meci care se va juca de la ora 23:00

19:59 Argentina a câștigat 29 din 30 de meciuri de la Cupa Mondială în care a condus la pauză. Singura dată când albicelestii au fost învinși, deși erau în avantaj după 45 de minute a fost în 1930, când Uruguay a întors soarta meciului după pauză. S-a întâmplat chiar în finala primului Mondial

19:56 Vă prezentăm o statistică a primei reprize, una foarte echilibrată, în care Argentina a profitat de o mică eroare în apărarea belgienilor. Este așteptat ca în repriza a doua europenii să se deschidă mai mult, iar jocul să devină mult mai spectaculos

19:46 Se termină prima repriză. Argentina intră la cabine cu un avantaj minim după golul înscris de Gonzalo Higuain în minutul 8. Sud-americanii au fost cei care au controlat jocul și după marcarea primului gol, Messi irosind o lovitură liberă din marginea careului în minutul 39. Totuși, în primele 45 de minute, Argentina a suferit o pierdere după accidentarea lui Di Maria. Mijlocașul a acuzat dureri musculare și e posibil să rateze tot Mondialul

19:40 Ocazie mare pentru Argentina de a majora scorul. Leo Messi a executat o lovitură liberă din marginea careului, dar mingea a trecut puțin pe lângă poartă.

19:32 Di Maria este înlocuit de Enzo Perez din cauza unor probleme musculare. Este foarte posibil ca Mondialul să se fi terminat pentru Angel Di Maria, cel care a dat golul victoriei cu Elveția.

19:28 Conform unui jurnalist spaniol, fostul mare fotbalist, Alfredo Di Stefano, a făcut infarct și a ajuns la spital. Același surse susțin că starea legendei argentiniene este destul de serioasă. Di Stefano are 88 de ani

19:22 Argentina stă bine. Sud-americanii au reușit să câștige ultimele opt meciuri în care au condus de la Campionatul Mondial. Ultima dată când  nu au obținut victoria s-a întâmplat în sferturile de finală de la CM 2006, când au terminat la egalitate, 1-1, cu Germania, europenii calificându-se ulterior la penalty-uri

19:16 Descătușare pentru Higuain. Atacantul nu mai marcase pentru naționala țării sale de 528 de minute. Acesta a fost al 21-lea gol pentru Higuain în echipa Argentinei în 41 selecții

19:09 GOOOOOOOOOOL ARGENTINA! Higuain deschide scorul după ce mingea a ajuns la el în urma unei devieri nefericite. Atacantul argentinei nu a iertat și a înscris cu un șut din marginea careului

19:03 Avem prima ocazie a acestui meci. Messi a pasat perfect pe culoare pentru Lavezzi, dar colegul său nu a reușit să îi trimită lui Higuain în fața porții. Este primul meci în care Argentina are ocazia de a-și arăta forța ofensiva, Belgia fiind o formație care preferă să nu se închidă în apărare

19:00 A început al treilea sfert de finală de la Campionatul Mondial. Argentina are șansa de a ajunge în semifinale, dar pentru a face asta trebuie să treacă de speranța acestui turneu, Belgia

CLICK AICI PENTRU PRIMA PARTE A LIVE BLOGULUI!

19:00 Fluier de start al primul sfert de astăzi: Argentina – Belgia. Eu predau ștafeta colegului Cristian Voinea, în speranța că nu va avea parte de prelungiri și că ambele partide vor fi spectaculoase. Vă mulțumesc pentru atenția oferită. Seară frumoasă!

18:30 Șase goluri au marcat belgienii la acest Campionat Mondial. Interesant este faptul că marcatorii au fost de fiecare dată diferiți: Fellaini, Mertens, Origi, Vertonghen, De Bruyne și Lukaku și-au trecut numele pe tabelă. Asta numim și noi diversificație. Argentinienii au marcat doar prin Messi și Di Maria (din pasa aceluiași jucător al Barcelonei).

18:20 Fanii argentinieni au afișat la intrarea pe stadion un mesaj de încurajare pentru Neymar. Se pare că au lăsat la o parte rivalitățile de la acest turneu final și au decis să fie alături de jucătorul care va rata restul Campionatului Mondial după accidentarea suferită ieri în meciul contra Columbiei. Gestul surprinde mai ales că la ultima partidă, fanii celor două naționale s-au luat la bătaie. Frumos așa. Mă refer aici la mesaj, nu la conflictul fizic sau verbal pe care l-au avut de la începutul lunii iunie.

18:10 Încă un meci al lui Messi, încă un record. De data aceasta nu depășește pe nimeni, ci îl egalează pe Maradona la numărul de apariții la națională (91). Messi are deja cu opt goluri mai multe decât Maradona la vârsta de 27 de ani. Iar mie mi se pare fascinant cum există cineva care monitorizează fiecare secundă din viața jucătorului Barcelonei, că poate o să mai doboare cine știe ce record.

18:00 A sosit la stadion echipa Argentinei. Evident, aplaudată de sutele de suporteri care se aflau în preajmă în momentul în care autocarul a oprit la vestiare. Messi, în continuare considerat cel mai important jucător al argentinienilor. În el stau speranțele și în această seară. Cu Neymar ieșit din competiție, rămâne de văzut dacă starul Barcelonei va reuși să-și adjudece titlul de gogheter al Campionatului Mondial. Până acum, are patru reușite, cu două mai puține decât Rodriguez, care ieri a părăsit competiția în dauna Braziliei.

17:55 Reacție cel puțin ciudată și controversată a unui ziar din Columbia, care pe prima pagină l-au avut drept personaj principal pe arbitrul spaniol care s-a aflat la centru pentru partida de aseară, de la ora 23:00. Nu știm cum a reușit să fie aprobat titlul care, într-o traducere aproximativă, este următorul: „Arbitre spaniol: fiu de mamă ***** care te-a născut”. Înțelegem că sunt nemulțumiți, dar…

17:50 Câteva minute mai târziu și avem și primul „11” al belgienilor. Patru jucători de la Manchester City vor evolua astăzi în primul sfert de finală, de la ora 19:00: Kompany, Demichelis, Van Buyten și Zabaleta. Ar fi fost cinci, dar lipsește Aguero din echipa Argentinei.

Courtois – Alderweireld, van Buyten, Kompany, Veronghen – Witsel, Fellaini, De Bruyne – Mirallas, Origi, Hazard

17:45 A apărut echipa Argentinei! Trei modificări a făcut selecționerul Sabella. Iată primul „11” pentru partida contra Belgiei. Pentru cei din urmă încă așteptăm:

Romero – Zabaleta, Demichelis, Garay, Basanta – Biglia, Mascherano, Di Maria – Lavezzi, Messi, Higuain

Digi RCS-RDS, cadou de Paște pentru toți abonații din România: toate facturile la jumătate de preț!
Italienii au reacționat, după ce s-a aflat ce propunere a primit Cristi Chivu de la o cvadruplă câștigătoare UCL
Verdict neașteptat în cazul bărbatului suspectat de uciderea gravidei din Orhei.  Ce urmează să se întâmple cu el
Verdict neașteptat în cazul bărbatului suspectat de uciderea gravidei din Orhei. Ce urmează să se întâmple cu el
Presa din Cipru a reacționat după ce Elias Charalambous a cucerit titlul de campioană cu FCSB
Dieta-minune lui Carmen Brumă: ce consumă iubita lui Mircea Badea de ani buni! Așa se menține în formă maximă
Simona Gherghe, anunț tulburător pe rețelele sociale la exact 7 ani de când a spus DA: Aproape de naștere!
BANCUL ZILEI. Doctorul către Bulă: - Am o singură nelămurire… Dacă te-ai duce seara acasă, nevasta te-ar întâmpina cu…
Un bistriţean şi-a pus în pericol vecinii, după ce a instalat singur panourile fotovoltaice pe bloc. Acoperişul clădirii a luat foc
Un bistriţean şi-a pus în pericol vecinii, după ce a instalat singur panourile fotovoltaice pe bloc. Acoperişul clădirii a luat…
Simbolul ASCUNS în logo-ul NASA! Spune TOTUL despre adevăratul scop al agenției
Câţi copii are, de fapt, miliardarul Ion Ţiriac. Cine a ajuns să îi administreze întreaga avere fabuloasă
Din ce sunt făcuți mititeii de la „Gusturi românești” din Mega Image. Ce conțin, de fapt
Se CONFISCĂ BANII românilor. Decizia se aplică deja peste tot în România
Florin Piersic, în stare gravă! Breaking news!
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi…
Jocul oficial al Campionatului Mondial de Formula 1 va fi lansat mai devreme
Dan Șucu a părăsit Giuleștiul flancat de 6 bodyguarzi. „Te-ai trezit că aici nu vinzi mobilă și te faci de râs”
Dan Șucu a părăsit Giuleștiul flancat de 6 bodyguarzi. „Te-ai trezit că aici nu vinzi mobilă și te faci de…
Rapid Bucureşti învinsă în Giuleşti de Universitatea Craiova, rămâne fără victorie în play off
Filtru de particule înfundat se REPARĂ sau se ARUNCĂ? Ce durată de viață are DPF?
Felicitări și mesaje de Paște Fericit 2024. Urări frumoase de trimis pe Whatsapp și SMS-uri