Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Mureșan, după egalul anost cu Astra: „Și ei au avut frică, și noi am avut respect”

Mureșan, după egalul anost cu Astra: „Și ei au avut frică, și noi am avut respect”

Egalul dintre Astra și CFR Cluj nu ajută pe nimeni, dar le mulțumește pe cele două echipe. Iuliu Mureșan a declarat imediat după meci că scorul este unul echitabil: "Și ei au avut frică față de noi, și noi am avut respect față de ei"
Robert ZANFIR
Mureșan, după egalul anost cu Astra: "Și ei au avut frică, și noi am avut respect"

Egalul dintre Astra și CFR Cluj nu ajută pe nimeni, dar le mulțumește pe cele două echipe. Iuliu Mureșan a declarat imediat după meci că scorul este unul echitabil: „Și ei au avut frică față de noi, și noi am avut respect față de ei”

„Am avut o scădere de viteză, de prospețime, dar echipa a jucat, a fost un meci echilibrat cu una dintre cele mai bune echipe ale campionatului. Am pierdut două puncte, dar rezultatul este echitabil”, a spus președintele CFR-ului la Digi Sport.

Mureșan: „E greu să vorbim despre Europa”

„Eliminarea a fost dată corect, cei de la Astra nu au ce să îi reproșeze arbitrului. Și Astra a avut o frică față de noi, și noi am avut respect față de ei. Meciul a fost unul de luptă, nu spectaculos. Rezultatul nu ne ajută în clasament. E greu să vorbim despre lupta pentru Europa. Să vedem la finalul turului”, a mai declarat Mureșan.

CFR Cluj a terminat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu Astra Giurgiu, în etapa a XII-a a Ligii I.

CFR Cluj: Felgueiras – Maftei, Cadu, Rada, Camora – Djokovici, Muniru – Maah, Gabionetta (Rui Pedro ’72), Ogbu (Deac ’71) – Tade (Costea ’46). Antrenor: Petre Grigoraș.

Astra Giurgiu: Lung – Mățel, Găman, Ben Youssef, J. Morais – Yahaya, Laban – Enache, Bukari (Yazalde ’85), Yoda (Cristescu ’81) – Ivanovski (Budescu ’73). Antrenor: Daniel Isăilă.

Cartonașe galbene: Gabionetta ’17, Muniru ’14, Cadu ’55, Djokovici ’72, Maah ’90+2 / Bukari ‘8, Yahaya ’65, ’77, Budescu ’90

Cartonaș roșu: Yahaya ’77

Arbitri: Ovidiu Hațegan (central) – Octavian Șovre, Mircea Orbuleț (asistenți) – Florin Marcu (rezervă)

Observatori: Nicolae Marodin, Rodion Cămătaru

Supervizor: Octavian Goga.

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Cum ar fi manipulat cele 10 bănci valoarea ROBOR. Președintele Consiliului Concurenței: „Problemele se vor rezolva când intrăm în zona euro”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
3x3-4x2=? Cum a răspuns Gabi Tamaș la întrebarea profesoarei Loredana de la Survivor. Tu știi cât face?
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro